Proč kvést zelí?

Bílé zelí poskytuje dvouletý cyklus vývoje. V prvním roce rostlina tvořila baldachýn, který se konzumuje v potravinách. Ve druhém roce jsou květenství a lusky se semeny, ale někdy k překvapení zahradníka, bílé zelí květy jsou již v prvním roce rozvoje kultury, a swingers nezačnou vázat. V tomto případě není nutné hovořit o významné sklizni, takže každý zahradník musí jasně vědět, jaké faktory vedou k takovému jevu a jak se mu vyhnout.

Květy zelí

\ t
Obsah
 1. Bílé zelí se neváže a nekvete, způsobuje
 2. Porušení dat přistání
 3. Neplatná agrotechnika
 4. Nedostatek živin
 5. Jak se vyvarovat kvetení zelí?

Bílé zelí neváže a nekvete, příčiny

První odrůdy zelí, které člověk dosud nekultivoval, se značně lišily od moderních kultivarů. Oni neměli velké meče, navíc, taková vegetace nebyla pěstována sazenice, nepodléhala zvláštní péči. Současně, všechny síly rostliny šly k rychlému růstu a reprodukci.

V průběhu dlouhého výběrového řízení byly vidlice značně rozšířeny člověkem. Technologie výsadby a péče o takovou plodinu je nyní zaměřena především na rychlý růst a vývoj dlažebních kostek, pro které je také keř ceněn. Ale přirozená nutnost rostliny v reprodukci je ignorována, což je pro zahrádkáře považováno za pozitivní okamžik, protože jinak se zpomaluje tempo formování.objeví se dlažební kostky, objeví se jejich praskání, začíná střílení keřů.

V přítomnosti určitých faktorů však není vždy možné vyhnout se kvetoucím a moderním kultivovaným odrůdám zelí. Kromě toho, na otázky vesničanů o tom, proč všechno kvetlo zelí na zahradě, je třeba zmínit, že mezi hlavní faktory patří:

 • Nedodržení doporučených termínů pro výsev osiva.
 • Porušení sazenic výsadby a mrkve a dospělých rostlin.
 • Nedostatek živin v půdě.
 • Každý z těchto bodů zahrnuje jeho zvláštnosti.

  Porušení dat přistání

  Tento faktor se týká převážně raných odrůd zelí. Zpravidla se výsev semen těchto odrůd kultury na sazenice provádí v březnu, ale ne později než 10. den. Pokud jsou plodiny prováděny později, je zde přehřáté počasí, zatímco tvorba kokpitu je usnadněna mimořádně mírnými povětrnostními podmínkami. Navíc při pozdním výsadbě sazenic může být světelný den příliš dlouhý, což také přispívá k rozkvětu rostlin, ale zpomaluje tvorbu řádků.

  Neplatná agrotechnika

  Kromě špatných dat výsadby zelí mohou být důvody pro kvetení i další porušení technologie pěstování kultury. Mezi nejběžnější patří:

  • Nesprávný výsev. Pro výsadbu se vyberou pouze vybraná semena. Poměrně často jsou domovníci v pokušení s krásným osivem a očekávají, že budou mít stejné zelí jako na obrázku. Aleklima v regionu nemusí být vhodné pro kulturu a místo vzniku baldachýnu jde na šipku. Některé odrůdy mají navíc vysokou odolnost vůči odposlechu.
  • Žádný relevantní teplotní režim. Hlava je nejlépe tvořena při teplotě 18-20 stupňů. Pokud se tento index zvýší na 22 stupňů nebo více, zpomalí se růst keře a dláždění. Pokud se na zemi objeví stopy dlouhodobého prochladnutí, rostlina rychle spustí šipku.
  • Nedostatek slunečního světla. Pokud je oblast se zelím silně zastíněna stromy nebo budovami, ovlivňuje také vývoj rostlin. Výsledkem je, že vidlice se nedotahují a samotné pouzdro se vytáhne nahoru.
  • Přebytečné sluneční světlo. Stojí za zmínku, že nadměrné osvětlení je nežádoucí stejně jako nedostatečné. S nárůstem světelného dne na značku 13 hodin a nad pravděpodobností se výrazně zvyšuje pravděpodobnost kvetoucí kultury.
  • Nedostatek vlhkosti. V zelí listy, více než 85% je voda. Proto je pro tuto vegetaci životně důležité hojné zalévání. Pokud vlhkost v půdě nestačí, vidlice přestanou tvořit a listy postupně mizí.

  Škůdci, kteří ničí listy zelí

  \ t

  Dalším důležitým faktorem, který zabraňuje přivázání, jsou různé škůdci, kteří ničí listy zelí. Silně poškozený keř nemůže tvořit vidlice.

  Nedostatek živin

  \ t

  Jedním z nejpravděpodobnějších důvodů porušení vaječníku zelí a zahánění zelí na zahradě je nedostatek výživných látek.látek Tato kultura je v půdě velmi náročná. Optimální růst keře vyžaduje vysoký obsah fosforu, dusíku, draslíku a dalších prvků v půdě. S jejich nedostatkem rostlin prostě nemá dostatek energie k vytvoření hlavy.

  K nápravě situace se používají různá krmiva. U takových přípravků je však nutné být opatrný, protože nadměrné množství mikroprvků v zemi také negativně ovlivňuje vegetaci. Listy zásuvkového pouzdra začnou rychle růst a samy o sobě nebudou vytvořeny.

  Jak se vyhnout květům zelí?

  Aby se předešlo předčasnému střelbě a kvetení bílého zelí, měly by být jasně sledovány technologie pěstování plodin, přičemž by měly být zohledněny podmínky regionu. Hlavní body, které je třeba řešit, jsou:

  • Správná volba odrůdy. Pokud se v oblasti zelí často začíná kvést dříve definované termíny, pozornost by měla být věnována odrůdám, které jsou odolné vůči kvetení. V tomto ohledu jsme prokázali různé holandské odrůdy.
  • Dodržování načasování výsadby semen a sazenic. Při výsevu určitého zelí není nutné překračovat lhůty uvedené na obalu.
  • Dodržování teplotního režimu. Většina moderních odrůd zelí a ve formě mladých sazenic, a v dospělé formě, může vydržet krátkodobé teploty mrazu až do -3 stupňů. Je však nutné dbát na to, aby v době zahájení pokládky kohoutků teplota vzduchu v prostoru neklesla pod 13-15 stupňů. Jinak rostlina rychle začne kvést. K tomu sNástup studené vegetace může být pokryt filmem nebo agrofibre.
  • Správná volba vykládky zelí. Místo s kulturou by mělo být dobře osvětleno.
  • Pravidelné oblékání. Živiny jsou potřebné pro správný vývoj rostlin a tvorbu hustých vidlic. K naplnění jejich množství pomáhá včasné hnojení půdy.

  Důležité! Také výrazně snížit pravděpodobnost kvetení zelí výsadby umožní přísné dodržování režimu zavlažování vegetace, pravidelné uvolňování půdy. Podporuje řádnou tvorbu bažin a celkový vývoj rostlinného operačního škůdce a kontroly nemocí.

  Předčasné kvetení zelí vede ke skutečnosti, že všechny síly, které rostlina tráví na růstu šipky s květenstvími, a ne na vytvoření baldachýnu. V důsledku toho zmizí celá plodina. K tomuto jevu dochází v důsledku nedodržení podmínek výsadby zelí, stejně jako v případě porušení technologie pěstování kultury.