Roztoče kuřecí horečky: příznaky a léčba

Domácí ptáci v letním období jsou často vystaveni útokům ektoparazitů. Roztoč kuřecí peří je problém, se kterým se může setkat každý farmář. Ti, kteří se právě začali zabývat chovem drůbeže, by měli vědět - medvěd útočí na různé druhy parazitů, včetně roztočů svrabů. Je důležité naučit se rozpoznat příznaky infekce kuřat v počáteční fázi, protože na něm závisí výkonnostní ukazatele.

roztoč kuřecí peří

\ t
Obsah
 1. Příčiny roztočů v drůbežárnách
 2. Jaké jsou nebezpečné klíšťata?
 3. Odrůdy parazitů, velkolepá kuřata
 4. Kuřecí žvýkačka (roztoč)
 5. Knemidokoptosa a metody boje proti roztočům
 6. Červený roztoč: symptomy a metody léčby
 7. \ t
 8. roztoče Ixod
 9. Zpracování kuřete
 10. Prevence invaze klíšťat

Příčiny roztočů v drůbežárnách

\ t

Nelze zcela vyloučit možnost proniknutí parazitů do kurníku. Klíšťata spadají do drůbežárny několika způsoby:

 • po příjezdu nově příchozích kuřat, které byly nakaženy;
 • Zemědělec může nosit parazity na oděvu nebo v inventáři;
 • při kontaktu zdravých ptáků s pacienty během chůze.

Klíšťata se rychle rozmnožují a zasáhnou celý dobytek. Šíření a aktivace parazitů je usnadněno teplým počasím a vysokou vlhkostí.

Jaké jsou nebezpečné pupínky?

Ektoparazity nejen způsobují nepohodlí kuřatům, ale také způsobují vážné problémyzdraví Poškozují kůži a mikro-poškození snadno infikuje infekci. Kromě toho se klíšťata živí částicemi epidermy a krve, což vede k silné depleci nemocných jedinců. Infikovaná kuřata oslabují imunitu, snižují výkon.

Pozor! Kuřecí klíšťata jsou vektory newcastleské choroby, moru, tuberkulózy.

Odrůdy parazitů, velkolepé slepice

\ t

Existuje několik druhů roztočů, které parazitují na kuřatech. Někteří z nich žijí na kůži ptáků, jiní žijí v peří peří. Brk klíště ovlivňuje nejen kuřata, ale i další ptáky - krůty, cesarocky, kachny a dokonce i papoušky.

Odrůdy ektoparazitů:

 • Pírko nebo purpurový roztoč.
 • roztoč svrab.
 • roztoč červený.
 • roztoči Ixod.
 • roztoči Ixod

  \ t

  Kuřecí žvýkačka (roztoč)

  \ t

  Tato choroba je způsobena roztočem pernatým Syringophilus bipectinatus. Paraziti žijí v dutinách velkých ptáků peří. Uvnitř pronikají štěrbinovým poloostrovem papil papil. Syringofiluksy mají protáhlé tělo vybavené hltavým ústním aparátem. V rizikové skupině jsou kuřata starší 6 měsíců.

  Příznaky infekce:

  • snížení nosnosti;
  • samoraskllev - ptáci pociťují silné svědění, takže se peckují;
  • vyčerpání;
  • postižené peří ztrácí lesk, stává se křehké a vypadne a jejich otočná část ztmavne;
  • vzhled nahých oblastí kůže.

  Boj s těmito parazity vnějšími prostředky je neúčinný. Sprej aMasti nepomáhají zbavit se klíšťat, která žijí v žaludku. Léky prostě nemohou proniknout přes hustou skořápku. Já jsem porazil kuřata Ivermectinem. Lék se vstřebává z orgánů trávení v krvi a ovlivňuje roztoče skrze kůži. Produkt se zředí vodou a výsledný roztok se naplní pijáky. Ivermektin podává kuřata třikrát - 2krát v intervalech 24 hodin a pak jednou za 2 týdny.

  Pozor! Dávkování pro kuřata různého věku je vybráno veterinářem s přihlédnutím k hmotnosti ptáků.

  Knemidokoptosa a metody boje proti roztočům

  \ t

  Onemocnění je způsobeno drobným roztočem kmene Kmemidokoptes mutans. Obývá povrchovou vrstvu epidermis a vynořuje oblasti těla, které nejsou pokryty peřím. Mikroskopické parazity se sklízejí pod šupinami na tlapách ptáků a tam se dělají četné pohyby. Tyto klíšťata se živí fragmenty epidermis a lymfatické tekutiny.

  Pozor! Ektoparazity postihují především jedince se oslabeným imunitním systémem.

  Symptomy kuřecí léze s svrabem:

  Kmemidokoptes mutans v slepicích

  • infikovaní jedinci demontují své tlapky v důsledku silného svědění;
  • nemocní ptáci jsou vyčerpáni;
  • na končetinách je kůže ruddy, šupiny se zvedají;
  • na nedokončených stadiích nemoci na nohou se tvoří ošklivé výrůstky.

  Pozor! Nedostatek terapie může vést k nekróze tkání tlapek a smrti vrstev.

  Knemidokopóza je léčena externími akaricidními léky. Dobrého účinku je dosaženo poaplikace aperectinové masti. Dostatečně několik ošetření v intervalech 5-7 dnů zničit svrab roztočů. Mast se aplikuje na postiženou kůži tenkou vrstvou bavlněným tampónem.

  Jako terapeutické činidlo se někdy používá rostlinný olej nebo vazelína. Tukový film, který zakrývá kůži, zabraňuje proudění kyslíku do tkáně, což vede ke smrti klíšťat. Taková léčba nevyhovuje majitelům velkých drůbežích farem, protože nemocní jedinci budou muset denně zpracovávat 10 dní.

  roztoče červené: symptomy a metody léčby

  \ t

  Tento typ ektoparazitů se liší od předchozího, takže je snadno rozpoznatelný pouhým okem. Klíšťata parazitují na povrchu kůže v oblasti hlavy a nasávají. Oni chovají z těla ptáků, výběrem útulných míst v kurníku.

  Pozor! Červené kuřecí mites napadnout medvěda v noci. Odpoledne se schovávají v prasklinách a podestýlkách. Proto je jedním z příznaků infekce neochota kuřat vrátit se ke kuře večer po chůzi.

  Další příznaky nemoci - vyčerpání, snížení produktivity, sebeobjevení. Na hlavě kuřat najdete malé tečky červenohnědého odstínu. To jsou klíšťata. Jsou obzvláště nebezpečné pro kuřata. V případě těžké infekce kuřata oslabí do takové míry, že mohou zemřít vyčerpáním.

  Druhy ektoparazitů kuřat

  \ t

  Léky se používají k léčbě kuřat z roztočů červeného kuřete:

  • Insectin;
  • Ecosan prášek;
  • Paravet.

  Ošetření postižených oblastí kůže se provádí 2-3krát v intervalech 7-10 dnů.

  roztoči Ixod

  Tento parazit lze snadno zjistit díky své velké velikosti. Absorbuje se do kůže a je nasycen krví ptáka. Nejčastěji je ixoidní roztoč připojen k náušnicím nebo kuřecímu hřebenu, do měkkých tkání. Ikodické klíšťata se aktivují počátkem léta. Při chůzi zaútočí na oběť na ulici. Chcete-li se zbavit, jednoduše - místo zavedení parazita napojena rostlinným olejem, a pak opatrně vyždímání to proti směru hodinových ručiček.

  Zpracování kuřete

  \ t

  roztoč v kuřatech a jiných odrůdách ektoparazitů může žít dlouho bez majitele. Skrývají se ve vrhu, v prasklinách mezi prkny, v nejzáhadnějších koutech drůbežárny. Léčba kuřat nebude účinná, pokud nezvládnete kurník.

  Po zjištění roztočů v drůbežárně je nutné zcela uvolnit prostory, vyjmout veškerý inventář a spálit podestýlku. Po důkladném čištění by měly být všechny stěny a podlahy pokryty trajektem a kovové konstrukce by měly být zahřívány pájecí lampou. Napáječe a krmítka se umývají a ošetřují insektoakricidními roztoky, jako jsou:

  • Vetamectin;
  • Brovermectin;
  • Ecosan;
  • Neocidolid.

  Neocidol

  Sírový podvod pomáhá zbavit se všech druhů ektoparazitů v místnosti, navíc ničí viry, bakterie a houby. Ošetření se provádí v nepřítomnosti ptáků. Po 7-10 dnech se postup opakuje.

  Prevence invaze klíšťat

  Ektoparazity jsou vzácně zavedeny v drůbežárnách, kde farmáři pravidelně čistí. V jarním období je důležité udržovat čistotu a dobře větrané prostory. Uvnitř musíte nainstalovat pískovou koupel a dřevěný popel. Kuřata, bojující v něm, nezávisle léčí své peří a kůži, která slouží jako prevence infekce klíšťaty.

  Je důležité pravidelně měnit stelivo a dezinfikovat drůbežárnu. Stěny a stropy jsou obvykle ošetřeny vápnem, zabíjí nejen klíšťata, ale i různé infekce. Zásoba se jednou týdně promyje a opaří vařící vodou. Při detekci infikovaného jedince je nutné jej oddělit od sousedů. Teprve po léčbě se kuře může vrátit k příbuzným.

  Pozor! Nově příchozí na medvěda farmy a kuřata se chovají, aby se zabránilo kontaminaci hospodářských zvířat.

  Peří a jiné druhy parazitů jsou velmi nebezpečné. Přispívají k šíření infekcí, které mohou zabíjet hospodářská zvířata. Zjištění prvních příznaků infekce v jedné nebo více vrstvách by nemělo být zpožděno. Pacienti jsou ihned vyřazeni a začínají být léčeni, jiní by měli být vyšetřeni veterinářem. Kernik a zařízení jsou ošetřeny roztokem pro ochranu proti hmyzu.