Gammonoton pro kuřata: Návod k použití - Vedení a pěstování zvířat od A do Z

Kuřata vznikající poprvé jsou naprosto bezmocní stvoření a velmi zranitelná vůči různým chorobám. Z mnoha důvodů mohou existovat neduhy. Často ve stravě mladých není dostatek vitamínů nebo aminokyselin. K odstranění této nevýhody můžete použít gammon, což je doplněk stravy. Dříve může být poskytnuta všem věkovým kategoriím kuřat.

Obsah
 1. Gammatonic pro kuřata: co to je?
 2. Složení
 3. Formuláře pro vydání
 4. Indikace pro použití
 5. Jaký je nebezpečný nedostatek vitamínů?
 6. Způsob podání a dávka
 7. \ t
 8. Kontraindikace

Gammatonik pro kuřata: co to je?

Nápravným prostředkem je přípravek obsahující vitamíny a aminokyseliny. Používá se jako lék pro kuřata. Zlepšuje metabolické procesy a zlepšuje fungování imunitního systému, zejména jeho odolnost vůči různým onemocněním.

Gammotonik je součástí skupiny probiotik, které pomáhají normalizovat střevní mikroflóru, což přispívá ke zlepšení schopnosti imunitního systému. Skládá se z aminokyselin a vitamínů, které jsou potřebné pro kuřata v prvních měsících života. S nedostatkem těchto důležitých stopových prvků u mladistvých mohou být problémy s metabolismem látek. Díky použití gammonotynu, mladší děti získávají na váze rychleji, peří roste lépe, kosti kostry posilují, zlepšuje se zdraví.

Složení

Přísady potravinářské přídatné látky jsou vitamíny skupin B, A, K, D a další, stejně jako v nich.mnoho aminokyselin, které jsou prezentovány:

 • lysin;
 • arginin;
 • biotin;
 • cystin;
 • threonin;
 • histidin;
 • valin;
 • s kyselinou glutamovou.

Kromě toho jsou hlavními složkami různé vitamíny (více než 30 názvů), stopové prvky, aminokyseliny.

Formulář vydání

Výrobu gammotoniky zajišťuje moskevská společnost Vetspktrum, výrobek je domácí. Je k dispozici v lahvích z tmavého skla, objem se rovná 100 ml, nebo v neprůhledném obalu? jeho objem může být jeden a půl nebo 25 litrů. V tekutém roztoku může být tmavě hnědá barva podávaná ústy uchovávána po dobu maximálně dvou let.

Indikace pro použití

\ t

Ve skutečnosti dávejte mláďata v těchto případech:

 • poskytují vyváženou stravu při aktivním růstu mladých lidí;
 • pro prevenci otravy;
 • zvýšení kapacity imunitního systému;
 • zlepšit zdraví populace po očkování;
 • poskytnout mladým zvířatům nezbytný komplex vitaminů, minerálů, aminokyselin.

Co je to nebezpečný nedostatek vitamínů?

Zkušení chovatelé poukazují na to, že s nedostatkem vitaminu A začínají mladí lidé zpomalovat růst, oslabovat, mohou odmítnout krmiva. Objevuje se porucha trávicího systému. O několik dní později se zřítil břicho, oteklá rohovka, to může tvořit rány. Tyto příznaky vedou k další ztrátě zraku.

Neméně častým příznakem, který se vyskytuje při nedostatku vitamínu D.jiné jméno? "Kuřecí nemoc". Porušená minerální výměna, ke které dochází v důsledku nedostatku ultrafialového záření. Přímým důsledkem je vznik křivice, která je obzvláště náchylná k mladým jedincům, umístěným uprostřed severu, nebo v místnosti s nedostatkem osvětlení.

V některých případech se může vyvinout slabost doprovázená třesoucími se končetinami a křídly. Malá mezera začíná vyčnívat nebo deformovat krční obratle. To naznačuje nedostatek vitaminu A. S dokonalým obsahem získají mladí lidé vše, co potřebují při chůzi v pouličních prostorách, stejně jako s potravinami, které poskytují s biče. V případě umělého vysazení se doporučuje podávat gammonotypy, aby se zabránilo výskytu avitaminózy.

Způsob podání a dávka

\ t

Kuřata mohou být krmena jako krmivo od prvního dne života. Po koupi mláďat se pěstují na předem dohodnutém místě, krmítka (mohou nabídnout kukuřičnou kaši s obilím jemného drcení, jemně nasekané vejce s nízkotučným sýrem). Denní kuřata se krmí asi 8krát denně, až 10 dní. Po krmení dětí dostat vodu, tam jeden může přidat gammonoton v jednom z příbuzných.

Látka se zředí vodou v dávce 1 ml /l pro mladistvé ve stáří a ve stejném množství, aby bylo připraveno dalších sedm dní. Pitná voda využívá prostornou, čistou a pokojovou teplotu.

Při pití se doporučuje, aby mladí lidé dobře pili vodu s rozpustným komplexem vitaminů. Pokud neopilý, pak odejděte až do okamžiku, kdy je piják prázdný. Potom se nádrž promyje a potom se nalije voda.

Kurz užívání gammotoniky je jeden týden po výše uvedeném doporučení. Dávka by neměla být zvýšena a pití probíhá ve stejné hodině.

Pokud je dávkování přípravku organizováno jednodenním mladistvým a průběh trvá sedm dní, pak budou následující malá zvířata zdravá 14-21 dní. Od 30. narozenin k profylaxi opět dávejte gammotoniku.

Jakmile je zaznamenán jeden nebo jiný příznak onemocnění nebo avitaminóza, je nutné začít s přípravou přípravku v souladu s návodem k použití a průběh by neměl být kratší než 5 dnů.

Je důležité vědět! Některá kuřata mohou zahájit alergickou reakci na jednu nebo jinou složku léčiva. V tomto případě gama titan přestává dávat. Až do ukončení kurzu jsou kuřata s intolerancí přijímána odděleně.

Nejdůležitější v životě mladých jsou považovány za prvních sedm dní a následujících 23 dnů. V této době se stanoví celkový zdravotní stav, budoucí produktivita a přežití kuřat. Aby se zabránilo případům, je důležité podporovat rostoucí organismy s vitamínovými a minerálními doplňky.

Kontraindikace

Přídatná látka se nepodává při léčbě antibiotik a v den očkování. Jiné kontraindikace chybí.

Gammotonika není ideálním preventivním opatřením pro všechny nemoci. Je však vynikající náhradou za celé komplexy, které se používají ve výživě a péči. Vlastně platí v podmínkách velkýchkomplexů drůbeže.