Kuřata přestaly nosit vejce: důvod a co dělat

Mnoho soukromých podnikatelů si vybírá chov slepičích vajec jako svůj vlastní podnik, který v budoucnu přinese významné finanční výhody. Někdy nastanou situace, kdy ptáci prudce nebo úplně zmizí. Při dočasném jevu není třeba panikařit a posílat ptáka do perusemnoy auta, a všechny ostatní případy vyžadují vysvětlení příčin a jejich okamžité odstranění.

V tomto ohledu mnoho mladých zemědělců vznáší otázku: přestávají být kuřata opotřebována, důvod a co dělat v takové situaci?

Obsah
 1. Mláďata nenesou vejce
 2. Problémy s dospělými hospodářskými zvířaty
 3. Nabytí stáří hospodářských zvířat
 4. Nedostatek světla
 5. Nesplnění teplotního režimu
 6. Nedostatek hnízdních domů
 7. Období změny v obálce peří
 8. Nesprávně složená strava
 9. Nemoci
 10. Přítomnost stresových situací
 11. Návštěva štěňat dravci
 12. Videa. Kuri přestal nosit vejce: příčiny a činy

Mláďata nenesou vejce

\ t

V průměru z křížení vajec začínají dostávat vaječné výrobky do čtyř měsíců věku, a proto se příznivě liší od plemen vajec, v nichž toto období připadá na pátý měsíc. Než se chytíte za hlavu, musíte si pamatovat, který nákup ptáků se uskutečnil.

Pokud byl kříž zakoupen a období snášení vajec nezačalo 120 dnů, bylo by nezbytné zkontrolovat podmínky, za kterých jsou kuřata chována a kterákrmiva. Doporučuje se počkat ještě na plemena ječmene.

Hybridy jsou charakterizovány časným osazováním velkého množství výrobků, ale jejich chov je považován za nerentabilní. Z druhé generace můžete tyto ukazatele dosáhnout tak, jako u mateřského stáda. Po 365 dnech se navíc sníží hmotnost posledních ložisek.

Produkce z chovných slepic se vyrábí několikrát později a v menším množství. Ale mladá zvířata odcházejí ve fázi opravy a nemyslí na koupi nového ptáka. Kromě toho je doba trvání vajíčka v nich vyšší ve srovnání s kříži.

Problémy s dospělými hospodářskými zvířaty

Odborníci mohou uvést několik důvodů, proč vejce nesmí být:

 • nákup stáří kuřat;
 • nedostatečné trvání světelného dne;
 • nedodržování teplotního režimu v místnosti pro ptáky;
 • vysoká hustota vykládky slepic;
 • nedostatek hnízdních domů;
 • období změny peří;
 • nesprávně nakreslenou dietu;
 • nemoc;
 • přítomnost stresových situací;
 • kuřata jen sedí v prázdných hnízdech;
 • návštěvy štěňat dravci;
 • lilek je v útulném místě.

Stojí za to hovořit o nejběžnějších situacích podrobněji.

Akvizice stáří hospodářských zvířat

\ t Nepoctiví majitelé často kupují kupujícího namísto dospělého ptáka do velmi starých hospodářských zvířat. A pokud neznáte některé z těchto složitostí, je velmi snadné provést zbytečný nákup.Doporučujeme zastavit výběr na kuřatech nebo inkubačním materiálu, který zaručuje přesné informace o věku kuřat.

Starý pták smí být používán pouze pro výrobu masných výrobků. Samozřejmě, cross-line bude také získat vejce, ale vůbec ne ve výši, že podnikatel očekává.

Nedostatek světelného dne

Jelikož světelný den začíná klesat, kuřata začnou tento proces zpravidla sekat, toto období začíná na podzim. S nástupem zimy, i po změně peří, je ložisko stále na nízké úrovni, což je spojeno s velmi krátkým světelným dnem. Na jihu naší země se nemusí zdivo úplně zastavit, ale množství výrobků se výrazně sníží. Vše záleží na majiteli, zda je nutné, aby vejce obdržel v počátečním množství, nebo může dát kuřatům odpočinek.

Na severu země je situace poněkud obtížnější, světelný den je poměrně krátký s nástupem chladného počasí. Vše je vyřešeno jednoduše, pokud je elektřina. Kernik je vybaven lampami denního světla, které vtákům poskytnou minimální množství světelných hodin. Je to naprosto nedůležité přírodní nebo umělé osvětlení pro kuřáky. Takové opatření umožňuje vrátit množství produkce vajec na letních stupnicích. Hlavní je, že v místnosti pro ptáky není žádná velmi nízká teplota.

Nesoulad s teplotním režimem

Tento problém se nejčastěji vyskytuje v severní části naší země. Nízká teplota ovlivňujekvalita stáda. Ideální cestou ven v této situaci bude zahřát slepičí dům. Ne nutně k dosažení vysokého skóre, +10? + 15 stupňů je dostačující. Pokud teplota klesne pod minimální prahovou hodnotu, mohou vrstvy opustit ovipositor.

Je důležité vědět! Pokud se nedoporučuje vyprazdňování silných omrzlin do pouličních klecí, jedná se o úpravu mrazuvzdorných hornin. Vypadni tak, že kuřata budou venku v zimě, kde zastaví výkon a zmrazí místnost.

Pokud je kuřák izolován, doporučuje se seznámit se s dlouhodobou předpověď počasí. V očekávání silných mrazů musíte přemýšlet o ohřívačích. Některé malé místnosti jsou vytápěny za pomoci IKUF, pokud je povolen prostor kuřat, v tomto případě můžete odmítnout instalaci dalších zdrojů osvětlení. Pták bude dělat dobře v červeném světle. Všechna tato rozhodnutí se však uplatňují individuálně.

Při použití velkých ploch se používá kombinovaný systém. Ve spolupráci s ICUF se vytváří denní osvětlení.

Nedostatek hnízdišť

\ t

Je neobvyklé, aby kuřata rozdělovala místo pod pokládku, a to podle zásady „Nejdřív jsem sem přišla, zbytek může být volný“. Na základě toho může být počet hnízd umístěn v čísle 10 kusů, tento požadavek je minimální. Doporučuje se dát více hnízd.

Poznámka. Doporučuje se, aby umístění hnízdišť bylo určeno ve fázi návrhubudování kurníku. To je nezbytné pro přizpůsobení velikosti hnízda k dispozici oblasti, a ne naopak.

V nepřítomnosti hnízd se množství produkce vajec nesnižuje, prostě se kuřata začínají zdělat v útulném místě. Doporučuje se pečlivě prozkoumat všechny houštiny zelených rostlin, pomocných budov, houštiny keřů a dalších útulných koutů dvora.

Udělejte útulné zdivo tlačením kuřat a okamžikem, kdy se jim nelíbí hnízdní domy, které sestavil pán. No, na základě jakých kritérií u ptáků je dodnes neznámé nepřátelství.

Užitečné vědět! Můžete použít malý trik, který spočívá v tom, že při sběru vaječných výrobků zůstane v hnízdě několik kusů. Kvůli tomu, kuřata pokračují dělat zdivo v ustaveném místě.

Někteří ptáci se rozhodnou, že se jedná o duchy a představují triky pro ukrytí vajec, aby mohli v budoucnu bezpečně sedět. Obecně mají chovná slepice velmi dobrý mateřský instinkt. Existují zde dvě možnosti. Podle jednoho lotionu je tajné zdivo, a tak se ostatní posadili, aby seděli přímo v hnízdě.

V některých případech je takový pták zbaven pití a jídla a zavírá jej v zásuvce. Výsledkem je neplánovaná výměna pera. Někdy se ponoří do nádoby naplněné studenou vodou. Ale obě tyto metody jsou velmi nespolehlivé.

Doba změny v obálce peří

\ t

Týká se hlavních důvodů pro pozastavení jatečně upravených těl, ale přesto je zde nejméně problémů. Po roztaveníHouby začínají znovu, a dobře, problém je, že peří se mění u ptáků na několik měsíců.

Linku lze rozdělit do několika typů:

 • juvenilní? mění se peří v mládí, aby dosáhli lunárního věku;
 • periodické u samců? před ochucením kuřat po dobu 60-90 dnů se liší od absence hubnutí v kohoutku;
 • sezónní změny v kuřecím peří? začátek spadá na podzim v době snížení průměrné denní teploty a snížení přirozeného světla.

Linie je přirozený jev a začíná ve dvou letech života kuřat. Při tvorbě nového peří se spotřebovává energie, ale s ní dochází ke snižování plodnosti, nebo vůbec zmizí. Doba trvání procesu je 42 - 56 dní a v tomto okamžiku se doporučuje přezkoumat dietu. Kuřata potřebují potraviny bez obsahu síry. Patří mezi ně: zelí, hrášek, vojtěška, moučka z masných kostí, jetel. Doporučuje se také odstranit zrna. Jakmile se objeví nové peří, můžete přepnout na obvyklý způsob stravování.

Nesprávný dietní vzorec

Nejistota zmizí, pokud je pták vážně vyčerpán nebo trpí nadváhou. Všechny tyto problémy vznikají v důsledku špatného stravování. Tam je buď překrmování nebo nedostatek výživy. Pokud není dostatek bílkovin, minerálů, aminokyselin nebo vitaminových komplexů, které ovlivňují produkci vajec, vejce se mohou zastavit u ptáků, i když je vzhled nosiče zcela bezpečný.

Krmivo, vařené na bázi otrub, velmi atraktivní pro své vlastníobsahují fosfor ve velkých množstvích, což brání absorpci vápníku. Protože toto, tam jsou problémy s vaječným žloutkem, a, dobře, tam jsou také vejce ve kterém není shell, ale tam je jen vnitřní membrána.

Dobrá produkce slepičích vajec je pozorována u kuřat krmených krmivy s následujícím složením.

Kombinované krmivo №1 sklad\ t Kombinované krmivo № 2 sklad\ t Kukuřice\ t Kukuřice\ t Sója Sója Ječmen Pšeničná mouka\ t Uhličitan vápenatý Uhličitan vápenatý Odpad z výroby mlynářských výrobků\ t Sůl na vaření Drcené obilniny\ t Metionin syntetického původu\ t Fosforečnan vápenatý Lysin syntetického původu\ t Lucern

Stanovení přebytku nebo nedostatku hmotnosti lze provést velmi jednoduchým způsobem: otestovat jed v drůbeži. Takové přezkoumání umožňuje zootechnické rozhodnout o zvýšení nebo snížení stravy.

Nemoci

Špatný blahobyt nepomůže zvýšit produktivitu vajec. Tam jsou takové nemoci, které mohou způsobit škodu lidem, jako je salmonella nebo leptospiróza.

Mezi nejběžnější onemocnění patří nachlazení, střevní a žaludeční problémy, zánětlivé procesy v strumě a přítomnost vnitřních parazitů.

Při zjišťování sedící sedící osoby lze konstatovat, že má špatný zdravotní stav. Za zmínku stojí zejména výskyt agresivity zdravých vrstev ve vztahu ke slabému kuřákovi.

Pokud pták zemře na útoky, pak to není nejhorší problém, problémem je, že by mohlo být infekční onemocnění. Nákaza se může rozšířit na ta kuřata, která napadla.

Jakmile je nalezen člověk s pocitem pohody, měl by být v jedné buňce, prováděn dezinfekční opatření a zavolat veterináře. Pro léčbu se nedoporučuje používat lidové metody, protože hrozí riziko smrti celého hospodářského zvířete.

Pokud by jako červí díra použili recepty v lidovém lékařství, tj. Riziko uvolnění parazitů od ptáka ve formě koule, což by mohlo nepříznivě ovlivnit zdraví dopravce.

Přítomnost stresových situací

Pokud nejsou žádné problémy s prostorami, hnízdními domy, krmnými dávkami, veškerými hospodářskými zvířaty je velký, a dobře, neexistují oviposts, stojí za to hledat kořen problému ve stresové situaci.

Jako stresový faktor je možné vše:

 • přechod z jednoho typu steliva na jiný;
 • přítomnost outsidera v místnosti, i když právě šel;
 • na ulici prošlo těžkými stroji;
 • opravy v sousedství.

Toto jsou nejjednodušší příklady toho, co se myslí pod stresem. Vytvoření podmínek, které jsou zcela bez jakýchkoliv neočekávaných jevů, nebude úspěšné. Ale měli byste vědět, že ztráta hmotnosti je obnovena na předchozí úroveň 7 dní poté, co se kuřátko setkalo se stresovou situací.

Existují určité výhody u plemen lilku.Většina odrůd je bez stresu a nemá žádný vliv na jejich výkon.

Návštěva štěněte dravci

Pokud není zjištěna žádná zjevná příčina nebo změna krmné základny a produkce vajec stále klesá, doporučuje se kontrolovat okolní plochu, aby porozuměl, a aby se do areálu dravých zvířat nedostaly žádné známky pronikání.

Přítomnost lišek by měla být okamžitě odstraněna, kuřata udusit, ale vejce nemají velký zájem. Ale takový druh jídla pro srdce krysy s laskavými. Jsou-li tato zvířata v kurníku, neobtěžují mnoho ptáků, ale znamená to, že je obtížné odhalit kořen problému. To je všechno chyba v kráse, pak v něčem jiném.

Vaječná kuřecí plemena nejsou tak snadná, jak se zdá, zejména proto, aby bylo dosaženo maximálního množství produktů. Nebude mnoho problémů, pokud se nepokusíte dosáhnout velkých výsledků z malého stáda. Udělej to tak, aby vejce z domácího kuřete bylo levnější než obchod, nebo to nebude úplně zdarma. Je-li hospodářská zvířata malá a krmivo se po celou dobu obstarává v malých množstvích, pak se náklady výrazně zvýší a ovlivní konečné náklady.

Videa. Kuřata přestaly nosit vejce: příčiny a činy