Jak si vybrat kapuci

Abychom neunikli výběru modelu výňatku, který osloví nejen jeho design, ale také (především) funkční schopnosti, nesmíme zapomenout na několik klíčových bodů.

Odpověď na otázku, jak vybrat kuklu do kuchyně, zvažte:

1. Produktivita zařízení a tlak vytvořený jeho ventilátorem.

Toto jsou hlavní body, protože výkonnostní parametr je zodpovědný za možnost, že extrakt čerpá požadovaný objem vzduchu za jednotku času. Parametr tlaku vyhodnocuje, jak může digestoř překonat odpor ventilačního potrubí.

Produktivitu udávají výrobci pro tři provozní režimy:

je ideální režim, ve kterém ventilátor nemůže odolat žádnému odporu během provozu, to znamená, že proudění vzduchu z digestoře bude volně a bez námahy vycházet ven.

- režim, při kterém proudění vzduchu ze zařízení interferuje s atmosférickým odporem - odporem potrubí a filtrů. V tomto případě je výfukové zařízení spojeno vzduchovým potrubím se dvěma ohyby (což je úhel 90 stupňů). Je jasné, že to poněkud oslabí důkaz účinnosti kapoty.

- režim reálných podmínek, ve kterých musí extraktor šířit odpor ventilačního potrubí. V tomto režimu detekuje průtok vzduchu z extraktoru impedanci 15 Pa. Je to právě tento režim, který bude odrážet skutečnou účinnost vybraného extraktoru, aby se odstranil odpadní vzduch, s přihlédnutím k jeho připojení k ventilaci.

2. Jak si vybrat kuklu do kuchyně, s ohledem na plochu místnosti?

Vypočítejte výkon zařízení vynásobením oblastikuchyně na výšku. Dostaneme objem místnosti, který je vynásoben koeficientem 12 (r /h), což odráží normu SES renovace vzduchu v kuchyni.

Příklad: předpokládejme, že plocha kuchyně je 12 m2, výška stropu je 3 m, dostaneme požadovaný výkon: 12 * 3 * 12 = 432 m 3 za hodinu. Samozřejmě, aby se striktně uplatňovala na obdrženou hodnotu, pokud jde o pravdu v posledním případě, není nutné. Koneckonců, u malých kuchyní (které jsou hojné v typických malých bytech) může být použití kukly s minimální produktivitou nevhodné. Faktem je, že koncentrace různých škodlivých látek v malých místnostech je významná. Proto doporučujeme zvolit výfukové zařízení s produktivitou 350 m. Kubické metry za hodinu.

Nenarušujte instalaci dobré elektrické zásuvky, která se nazývá „se zásobami“. Zapněte přístroj na střed a hluk je nižší a prodlužte životnost zařízení.

3. Jak vybrat digestoř z důvodu jejího připojení k vnějšímu větrání?

Všimněte si, že pokud se připojíte k ventilačnímu potrubí z vaší kuchyně, odstraní se nejen škodlivé výpary a produkty spalování, ale také ohřátý vzduch, stejně jako zápach. Tato instalace zahrnuje připojení potrubí k ventilaci. Pokud je větrací otvor daleko od desky, takové spojení nebude vhodné. Může být například nutné nasáknout sklopné skříně, kterými prochází vzduchová trubka.

Mějte na paměti, že provoz přístroje v recirkulačním režimu snižujeúčinnost 30-35%. Kromě toho bude třeba vyměnit uhlíkový filtr za 4-6 měsíců, což je zbytečné nepříjemnosti. Kromě toho, jak se zbavit vůní kuchyně úplně současně nebude úspěšný.
Při rozhodování o připojení kapoty k ventilaci, nezapomeňte, že nemůžete udělat ostré ohyby kanálu, zúžit, to vše bude mít vliv na funkci vašeho kapuce není nejlepší způsob. Nejlepší je zvolit vzduchový kanál z poměrně tlusté fólie, tenčí vzduchový kanál v procesu šustění. Nepoužívejte vzduchové kanály zvlněné, jako v záhybech těchto modelů budou ukládány tuky a jiné látky, které se obtížně omyjí a živobytí nahromaděné v záhybech bakterií se stane zdrojem nepříjemných pachů.

4. Typy digestoří. Existují tři typy:

-Zavěšené (ploché) , které jsou namontovány nad sporákem nebo pod sklopnou skříní. V kompletní sadě k takovým kapotám jsou dodávány akrylové zhiroulavlivayuschih filtry. Tyto modely jsou vybaveny malými výkonovými motory (jedním nebo dvěma), které zpravidla pracují v recirkulačním režimu. Filtry z akrylu lze měnit v kovu. V případě potřeby nainstalujte další extra uhlíkové filtry, které zadržují nejmenší částice a neutralizují pachy.

-vestavěnévybavené jedním (nebo dvěma) motory namontovanými v závěsné skříni nad sporákem. V tomto případě bude viditelný pouze spodní panel kapoty. Zpravidla je zde výsuvný panel, který umožňuje rozšíření prostoru pro odběr vzduchu a usnadnění správy zařízení. Insada - omyvatelné kovové filtry.

-kopulovité modelyse montují na stěnu (nebo na strop nad kamny). Liší se z hlediska vnějšího designu, barev, tvarů a velikostí. Rozdíly se také týkají technických vlastností, kvality modelů a způsobů, jak řídit extrakci.

5. Filtry (tato otázka je zvláště důležitá, pokud používáte recirkulační extraktor).

- zhiroulavlivayuschih filtry. Existují jednorázové, vyrobené ze syntetických komponentů a vícenásobné, jako materiál použitý jako hliníková fólie nebo mřížka. Vícevrstvé hliníkové filtry mají otvory, které poskytují maximální propustnost vzduchu.
Hladina hluku bude minimální. Hliníkové filtry vyžadují pravidelné čištění. K čištění použijte roztok teplé vody + měkký prací prostředek.

- uhlíkové filtry. Jsou zakoupeny po celou dobu životnosti výfukového zařízení a slouží k částečnému zachycení pachů při práci v režimu „recirkulace“.

6. Možnosti řízení.

- posuvník;
- Tlačítko (normální);
- smyslové volání jedné nebo jiné funkce z dotyku obrazů v ovládacím panelu;
- pseudo-smyslové vnímání, s lehkým dotykem kliknutí. Nejmodernější verze digestoří jsou vybaveny funkcemi časovače, dálkového ovládání - s dálkovým ovládáním a dalšími "víry".

7. Jak si vybrat kuklu vzhledem k její velikosti a výšce nad sporákem?​​

V obecném případě, čím širší si vyberete kukluvyšší efektivnost jeho fungování. Minimální šířka zařízení by měla být alespoň rovna šířce sporáku. S ohledem na výběr výšky kapoty nad sporákem, podle pokynů v případě plynové varné desky, by výška neměla být menší než 80 cm. Je-li použit elektrický sporák, je přípustné umístit extraktor níže ve výšce asi 70 cm. Tyto parametry by měly být respektovány, aby se zabránilo vzniku prachu na filtrech.

8. Hlučnost je důležitým parametrem.

Podle stávajících norem se hladina hluku považuje za 40 - 50 dB. Jako příklad si povšimněte, že úroveň šumu řeči osoby je asi 60 dB.

Zdá se, že nyní otázka , jak si vybrat kapotu , se vám nezdá tak složitá.