Kvalitní izolace domu je klíčem k vašemu teplu a pohodlí

Obsah
 1. Jak izolovat dřevěný dům zvenčí
 2. Obsah
 3. Jak izolovat podlahu v dřevěném domě (video)?
 4. Pro udržení pohodlí nohou můžete podlahu izolovat pěnovým polystyrenem
 5. .
 6. Izolace stropů?
 7. Videa: Izolace střechy (podrobný návod)?
 8. Izolace podkroví?
 9. Zahřívání zdí. Praktické tipy (video)?
 10. Jak izolovat dřevěný dům zvenčí
 11. Jak izolovat stěnu domu
 12. Pokyny pro izolaci lodžie a balkonu (video)?

Jak izolovat dřevěný dům zvenčí

Všichni trávíme většinu svého života ve stěnách našeho domu. Kromě estetického a dekorativního prostředí se každý člověk snaží vytvořit pohodlnou a útulnou atmosféru pro běžné živobytí. Standard komfortu po mnoho let považován za teplo domácího krbu. Ujistěte se, že "teplé" pomůže účinně provádět izolaci domu.

Obsah

 • Jak izolovat podlahu v dřevěném domě (video)
 • Izolace stropů
 • \ t
 • Video: Vyhřívání střechy (podrobný návod)
 • Izolace podkroví
 • Zahřívání zdí. Praktické tipy (video)
 • Pokyny pro izolaci lodžie a balkonu (video)

Vzhledem k tomu, že dnes existuje obrovské množství tepelné izolace a souvisejících materiálů, izolace domu může způsobit spoustu otázek a jak jej izolovat? Jak izolovat rám domu, dřevěné, cihla? Mnozí se zajímají, jestli můžeteizolace zevnitř. Je zřejmé, že izolace domu byla opravdu kvalitní, nedostatečná izolace, například pouze fasáda. Izolace domu je komplexní prací, která by měla zahrnovat všechny hlavní prvky budovy, kterými dochází ke ztrátám tepla.

Izolace budovy je komplexem prací zahrnujících všechny nejdůležitější prvky konstrukce, kterými dochází ke ztrátám tepla

.

Dnes zvážíme tato opatření zaměřená na komplexní zateplení budovy:

 • izolace podlahy;
 • izolace stropu;
 • izolace střech;
 • izolace podkroví;
 • ohřívání stěn zevnitř;
 • izolace lodžie a balkonu.

Jak izolovat podlahu v dřevěném domě (video)?

Pro udržení pohodlí nohou můžeteizolovat podlahu pěnovým polystyrenem .

Chlazení podlahy v místnosti snížením cirkulujícího studeného vzduchu dolů. Zahřívání podlahy závisí na konstrukci budovy. Vzhledem k tomu, že hovoříme o soukromých domech, nejúčinnější bude tepelná izolace minerální vlnou, pěnovým polystyrenem a dvojitými okny. Oteplování podlahy minerální vlnou zajistí nejen zachování tepla, ale i dobrou zvukovou izolaci. Pěnový polystyren se liší životností, požární odolností a odolností proti vlhkosti, což umožňuje jeho použití i v místnostech s vysokou vlhkostí, například v lázních. Podlahové topení s dvojitou podlahou je také skvělý způsob, jak tomu zabránitrychle ochladit budovu a držet teplo po dlouhou dobu.

Nejmodernějším způsobem izolace podlah je „teplá podlaha“. Jedná se o tepelně izolační systém založený na kabelu, který zaručí teplo vašich nohou. Tato izolace podlahy navíc umožňuje nezávisle zvolit pohodlnou teplotu.

Izolace stropů?

Stropem je také intenzivní ztráta tepla, zejména pokud je podkroví nebo podkroví. Materiály používané k ohřívání stropu jsou dnes poměrně dost, ale nejoblíbenější jsou minerální vlna, piliny, pálená hlína, vápno a struska. Každý materiál je určen pro určité klimatické podmínky. Takže k provedení topení stropu s expandovanou jíl a strusky může, pokud teplota nepřekročí-10-12 stupňů. C a minerální vlna klidně odolává mrazu do -30 stupňů. S.

Je třeba poznamenat, že izolace stropu má jednu vlastnost - kromě tepelné izolace je nutné dbát na hydroizolaci, která zabrání tvorbě kmenů a plísní.

Videa: Vyhřívání střechy (podrobné pokyny)?

Každý ví, že stoupá teplý vzduch. Pokud tedy střecha není izolovaná, teplo ji jednoduše projde. Pro izolaci střechy se výborně hodí měkká bavlněná izolace (deska i válcovaná), jejíž hustota nepřesahuje 50 kg /cu. m. Pod ohřívačem musí být chráněna parotěsná fólie a shora - vodotěsná membrána. Pro větší těsnost se spoje membrány a přilnavost fólie lepí speciálními pásky.

Zahřívání podkroví?

Ve srovnání s nižšími patry podkroví podléhá podstatně vyšším tepelným ztrátám, protože nad ním není "tepelný polštář". Izolace podkroví umožňuje nejen udržet pohodlí, ale také výrazně ušetřit teplo. Optimální možností pro tepelnou izolaci podkroví budou desky z minerální vlny, kde vnitřní strana má parotěsnou zábranu a zvenku - hydroizolaci.

Při izolaci podkroví je důležité vzít v úvahu jeden bod: mezi ohřívačem a střešní krytinou musí být dostatečně účinný větrací prostor, který pomůže odstranit proudění vlhkého vzduchu, který proniká vrstvou tepelné izolace a parotěsnými zábranami.

Zahřívání zdí. Praktické tipy (video)?

Jak izolovat dřevěný dům zvenčí

Jak izolovat stěnu budovy

Zpravidla se provádí vnější izolace stěn, ale pokud je z nějakého důvodu nemožné, je umožněna izolace stěn zevnitř. Ohřívač pro stěny se volí v závislosti na typu zpracování místnosti. Pokud se jedná o sádrokartonové desky, doporučujeme použít měkkou bavlněnou izolaci s povinnou ochranou parotěsnou zábranou ze strany místnosti. Pokud je plánováno omítky stěn, je lepší použít extrudovaný polystyren, jehož tloušťka umožňuje výrazně ušetřit místo.

Pokyny pro izolaci lodžie a balkonu (video)?

Kromě obytných prostor podléhá tepelná izolace i nebytovým částem, jako je balkon nebo lodžie. Kvalitní izolace balkonu (lodžie) je možná pouze vv kombinaci s instalací plastových oken. Vzhledem k tomu, že se jedná o otázku prakticky oddělených místností s přístupem na ulici, stojí za to upřesnit, že izolace lodžie (balkon) zahrnuje tepelnou izolaci podlahy, stropu a stěn.

Nejvodivějšími materiály, kterými se provádí izolace balkonu (лождіі), je pěna a extrudovaný pěnový polystyren. Pěnoplast je nejlevnějším izolačním materiálem, ale pokud se rozhodnete pro izolaci balkonu (balkonu) z extrudovaného pěnového polystyrenu, pak se budete muset starat o nákup polyethylenu z pěnové fólie, který bude působit jako vrstva parotěsné zábrany.

Toto množství práce na tepelné izolaci na první pohled děsí, ale není to tak hrozné. Náklady na izolační materiály jsou poměrně cenově dostupné a samotný postup může vykonávat více či méně ekonomický člověk „s rukama“. Hlavní věc je, že na konci izolace domu nám dává nejen dobrou tepelnou a zvukovou izolaci, ale také pomáhá zvýšit životnost bydlení, stejně jako snižuje náklady na vytápění.