Kemer hnojivo: účinnost a aplikace

Kemira - komplexní minerální hnojivo na bázi komplexu dusík-fosfor-draslík s přídavnými přísadami, speciálně vybrané pro různé druhy zahradních a zahradních plodin. Aplikace je možná jak pro sazenice, tak ve fázi vaječníků, stejně jako pro stromy.

Obsah
  1. Popis hnojiv
  2. Odrůdy pro různá zařízení
  3. Video «Stručný popis prostředků»
  4. Jak postupovat
  5. Podmínky skladování a používání
  6. Video «Které krmivo je lepší zvolit»

Popis hnojiva

\ t

Kemer se prodává ve formě granulí nebo prášku baleného v baleních různých hmot, které se také nacházejí v kapalné formě. Nejběžnější typy jsou Kemira Luxury a Kemira Universal. Hnojivo je vyvíjeno finskou společností, s přihlédnutím k "technologiím budoucnosti", a proto jedním z nejúčinnějších. Kromě nejžádanějšího komplexu NPK (tj. Dusíku, fosforu a draslíku) obsahuje každá granule další stopové prvky: hořčík, mangan, bor a podobně. Některé látky mohou být naopak vyloučeny ze směsi, takže přípravek Kemira Combi neobsahuje vápník, a proto může být použit na alkalických půdách.

Hnojiva lze používat jak v suché formě, tak vnikat do půdy kopáním, granule postupně uvolňují užitečné látky pro látku ve snadno stravitelné formě a mají tak trvalý příznivý účinek. Je možné použít univerzální druh pro sazenice jak při výsadbě semen, tak i při přesazování mladých rostlin do jamek. Granule musí být přidány do jamek aSměs se zeminou, tedy všechny užitečné látky budou koncentrovány v přístupové oblasti.

Odrůdy pro různá zařízení

\ t

Jak je zřejmé z názvu, Kemira Universal je vhodná pro všechny rostliny, všechny druhy půd, jakož i pro jakýkoli druh aplikace, od pádu do studny při výsadbě sazenic až po zavlažování. Další výhodou této odrůdy je obsah selenu, který má příznivý vliv na chuťové vlastnosti plodů. Kemira Universal lze také použít pro dekorativní trávníky a květiny. Kemira Luxury obsahuje vyšší procento všech užitečných látek, a proto se dobře hodí pro pěstování rostlin v uzavřené půdě, ve sklenících, stejně jako pro domácí barvy, a samozřejmě pro listnaté zeleně a sazenice. Také stojí za to věnovat pozornost odrůdě Hydro, která může být použita pro kořenové plodiny nebo specializované odrůdy pro růže, pro trávníkové trávy, jehličnany, podzim (užitečné pro všechny rostliny s výsadbou v zimě) a pro specifické druhy plodin. Ano, brambory Kemira mají vysoký obsah draslíku. Použití tohoto hnojiva zvyšuje výnosy brambor až na třicet procent a zlepšuje trvanlivost hlíz.

Video «Stručný popis prostředků»

Video přezkoumání nástroje s jeho zásluhami a činy.

Způsob použití

Kemer se používá jak v suché, tak v kapalné formě, během kopání může být rovnoměrně zaváděn do půdy, jedná se však o plýtvání.Je lepší soustředit všechny živiny do kořenerostlin To lze provést například usazením granulí ve studni při výsadbě sazenic a smícháním s půdou. To je důležitá podmínka - v žádném případě nesmí být přímý průnik granulí zakořeněn.

Další možností je zavlažování. Pro něj je nutné připravit roztok o koncentraci 0,05%, tj. Půlgramu přípravku Kemira Lux na litr vody. V případě potřeby lze doplnění opakovat za sedm až deset dní. Univerzální univerzální - hnojivo, které se zavádí do půdy na základě minimální normy 80 gramů na metr čtvereční. To je dost pro salát, kopr, ředkvičky nebo cibuli. Pro sladké papriky, okurky, mrkev budete potřebovat sto - sto gramů na metr čtvereční.

Největší potřebou tohoto hnojiva jsou pozdní odrůdy rajčat a luštěnin - až sto padesát gramů. Zároveň výrobce doporučuje hnojení ve dvou stupních - přibližně dvě třetiny normy při přistání, váha je stále ve formě jednoho nebo dvou krmiv. Pokyny pro balení vám pomohou pochopit náklady. U brambor lze hnojivo použít dvakrát - při výsadbě a jeden a půl měsíce po něm. 15-20 gramů granulí usne ve studni a promíchá se s půdou, takže částice hnojiva nespadají přímo na hlízy. Druhý obvaz se provádí současně se zavěšením. Suché hnojivo by se mělo zavádět do vlhké půdy. Maximální norma je až čtyřicet gramů na metr čtvereční, ale rozděluje se nerovnoměrně a rozptyluje se více kolem každého keře.

K pěstování zelí by měl být Kerimaru položen na posteljarní kopání. Druhý obvaz se provádí jeden a půl měsíce po výsadbě sazenic současně s uvolněním a zavěšením. V případě potřeby můžete zelí opět nakrmit.

Standardy výdajů - od 60 do 100 gramů hnojiva před výsadbou a 30–40 gramů během vegetace. Pokud plánujete tři krmení, musíte snížit množství přípravku Kemira, když ho poprvé připravíte.

Hnojiva mohou být používána v kapalné formě pro zavlažování sazenic nebo během vegetace, v tomto případě je však nutné aplikovat poloviční normu. Toto hnojivo můžete použít pro bobulové plodiny a ovocné stromy, od 30 gramů na metr čtvereční pro zahradní jahody, až devadesát gramů pro stromy a asi dvacet gramů pro rybíz, maliny a angrešt. Všeobecná opatření při práci - používejte rukavice, rozpusťte prášek nebo granule (zřeďte koncentrát) vodou při pokojové teplotě v nepotravinových plastových nádobách a po použití důkladně omyjte, udržujte hnojivo a zařízení na místech nepřístupných dětem a domácím zvířatům, odděleně od místa skladování potravin a krmiv.

Podmínky skladování a používání

Doba skladování Kemira Luxury a Kemira Universal v suchém stavu do pěti let. Podmínky skladování jsou standardní: na suchém chladném místě, nedostupném pro děti, v nádobě od výrobce. Kemira Luxury Liquid v nerozbitném výrobním balení také trvá pět let, ale otevřená láhev by měla být používána během jedné sezóny. Nicméně, nemůžeteUdržujte řešení pro zavlažování po dlouhou dobu, takže pokud potřebujete nalít malé množství rostlin, musíte rozpustit tolik hnojiva, kolik je možné použít najednou. Kemira - jeden z nejpopulárnějších hnojiv, který se dlouhodobě osvědčil na trhu s tou nejlepší stranou. Přejeme Vám dobrou sklizeň.

Video «Která krmiva je lepší zvolit»

Znalecký posudek, které hnojivo je vhodnější zvolit pro rostliny.