Sířičný hořčík jako hnojivo: aplikace v zahradě

Sírný hořčík je velmi hojně využíván zahradníky a zahradníky. Je účinným lékem na péči nejen pro ovocné plodiny, ale také pro dekorativní účely, které lze vidět na reakci pelargonia na něj. Použití hnojiv nemá negativní vliv na půdu, ale pouze zvyšuje její plodnost.

Obsah
  1. Co dává toto hnojivo
  2. Kdy zadat
  3. Video «Hnojivo keřů s sirným hořčíkem»
  4. Jak postupovat
  5. Bezpečnostní opatření
  6. Video «Krmení rajčat s sirným hořčíkem»

Co činí toto hnojivo

\ t

Neustálé pěstování jednoho a téhož pozemku postupně snižuje obsah mikro- a makroprvků potřebných pro růst, kvetení a tvorbu plodů. Hořčík je intenzivně vybírán rostlinami, takže je třeba jej pravidelně zavádět do půdy. Síran hořečnatý nebo síran hořečnatý, nebo, jak se také nazývá, magnézie, anglická nebo hořká sůl, je komplexní minerální hnojivo obsahující 17% hořčíku a 13% síry, zatímco jiné složky jsou velmi malé dávky.

Hořčík jako složka chlorofylu hraje důležitou úlohu v procesu fotosyntézy. Zastavuje oxidační procesy, podporuje hromadění esenciálních olejů, tvorbu látek důležitých pro zrání ovoce. Stimuluje akumulaci kyseliny askorbové a cukrů v bobulích a ovoci a napomáhá bujnému kvetení okrasných rostlin. Květinářství jsou vždy pozoruhodné výsledky použití magnézie při péči o květinové květiny.Toto hnojivo podporuje svěží květy a dobrý stav pelargónie. V nepřítomnosti hořčíku listy jsou bledé, zpočátku ztrácí jasně zelené barvy, pak žluté, suché. Začíná to u nižších starých listů, pak u mladého pádu, takže pelargonium může zcela zemřít.

Anglická sůl nikdy nepřevyšuje rostlinu, je zaváděna do půdy a rostlina bude mít v každém okamžiku života tolik prvků, kolik potřebuje.Co se s pelargónií na parapetu často děje, se může stát u zeleniny nebo ovoce a bobulovin na zahradě. Půda by měla obsahovat dostatečné množství hnojiva, které umožní zelenině pěstovat zeleninu, tvořit ovoce, koncentrovat v nich cukr a vitamíny.

Kdy vyrobit

Síran hořečnatý se zavádí do půdy během jarního kopání půdy - to je hlavní úvod. Pak krmte rostliny podle potřeby, stav listů vám řekne, zda je budete krmit. Při výsadbě zeleniny a okrasných plodin na trvalé místo v dobře připravené pro kořeny, aby hořčík. Rozpouští se s vodou a přes stejnou vodu se pohybuje na půdě, takže je dobré hnojit před deštěm nebo v dešti. Pokud se nepředpokládají srážky, je nutné po aplikaci hnojiv provádět hojné zalévání.

Za 1 metr čtvereční přidejte až 10 gramů hmoty, pro kvetoucí a dekorační keře se porost zvýší na 15 gramů, u ovocných plodin se hnojivo zavádí do chovných kruhů, po 1 - 2 dnech je to povinnéMusíte leštit, jinak se hořčík nedostane ke kořenům. Optimální teplota vody je 20 stupňů, což je chladnější, čím pomalejší bude rozpuštění.

Pokojové květy nehnojují, zatímco doba odpočinku trvá na jaře, kdy začíná intenzivní růst. Pelargonium je tedy krmeno na jaře pod kořenem a střídavě stříkáno a zavlažováno podle potřeby, ale ne více než jednou za 2 týdny. Pokud stav listů neznamená nedostatek hořčíku, pak můžete krmit pelargonium pouze během kvetení, přidat velkolepost a prodloužit dobu.

Magnesia je v kombinaci s jinými minerálními hnojivy, ale přebytek soli může narušovat vstřebávání rostlin vápníku, takže před použitím je třeba pečlivě prostudovat pokyny.

Video «Hnojivo keřů s sirným hořčíkem»

Vybrané video s doporučeními a užitečnými informacemi poskytnutými odborníkem na rostliny.

Jak postupovat

\ t

Síran hořečnatý je dobře absorbován ve všech částech rostliny, takže aplikace může být kořenová a listová, obvykle postříká listy roztokem. Krmení listů je žádoucí strávit ráno nebo večer, když je suché a zataženo, jinak se jednoduše vymyje látka z deště, aniž by se nechala nosit, a slunce může jednoduše spálit vlhké listy. Roztok hořčíkové vody celé období, přesněji, dozrává. 25 g magnézie rozpouští 10 litrů vody, toto množství by mělo stačit na 5 m2 města. Od 1 do 3 takovýchdoplňky pro léto by měly být dostatečné, aby rostliny měly správnou výživu. Pro plodiny bez kořenů se používá méně koncentrovaný roztok - 10 g vody se ředí pouze 15 g látky.

Pokud rostliny neztrácejí listy, pokud si listy ponechají jasnou zelenou barvu, znamená to nedostatek hořčíku. Takže půda má správné množství prvků, pak dostatek pravidelného jarního obvazu a jeden kořenový dresink pro sezónu v zahradě. Co se týče pelargonia a dalších, zejména velkých květnatých pokojových rostlin, mají během sezóny dostatek jednoho kořene a jednoho hořčíku.

Magnesie se používá na všech typech půd, zvláštní účinek je pozorován na písčitých půdách, kde je významný nedostatek hořčíku. Zvýšená kyselost půdy komplikuje spotřebu rostlin hořčíkem, takže použití hnojiv by mělo nejprve kalcinovat půdu - pro tento podzim vyrobit vápno. Sulfuric hořčík pomáhá, aby kvetení muškáty hojné, svěží a prakticky trvalé. Tato kombinace hořčíku s šedou dává takové skvělé výsledky. Hnojiva se ukládají během transplantace nebo spíše přes transplantaci pelargónie do hlavních jídel. Pokud se použije připravená půda, jsou všechny základní prvky již obsaženy, přidává se pouze hořčík a dusík, může být v suché granulované formě.

Po několik měsíců bude růst hnojiv dostačující - každé zalévání rozpouští potřebné množství látky a zpřístupní ji kořenům.Pelargonium, pak to stojí za to nalít roztok magnézie alespoň 1 krát za měsíc, pokud je to nutné, je to možné a častěji. Krmení je lepší střídavě: kořen a list. Roztok pro zavlažování pelargónie se připraví takto: 15 g prášku se rozpustí v 5 litrech teplé vody (ne méně než +20 ° C). Pro stříkání, aby méně koncentrovaný roztok: pro 5 litrů teplé vody trvat pouze 10 gramů magnézie.

Bezpečnostní opatření

\ t

Hnojivo se vyrábí ve formě bílého nebo šedavého prášku (nebo granulí), který je snadno rozpustný v teplé vodě. To může být skladován po dlouhou dobu, nebude ztrácet své vlastnosti, co je nejdůležitější, chránit jej před vniknutím vlhkosti a slunečního světla. Přepravuje se snadno, látka není toxická. Je však třeba mít na paměti, že oxid siřičitý z hořčíku může při systematickém kontaktu s pokožkou způsobit dermatózu. Sliznice na ni může také působit bolestivě - pokud dýcháte nebo si otravujete oko rukou s malým množstvím prachu na kůži, podráždění sliznic je zajištěno.

Abyste tomu zabránili, měli byste při manipulaci s městem používat rukavice a respirátor. Ale je to o prachu, ne o granulích. Vzniká prach, pokud se prášek nebo pelety skladují po dlouhou dobu, přeplňují se, pohybují se z místa na místo. Péče o pelargon doma, pomocí granulí, jemného zacházení s hnojivem, je velmi těžké způsobit škodu.

Video «Krmení rajčat s hořčíkovou sírou»

Video tutorial s praktickými tipy na roubování rtuti síranem hořečnatým.