Návrh malého dětského pokoje

Malá místnost, a to i pro zkušeného designéra, může často představovat poměrně vážné potíže při navrhování. Je ještě obtížnější naplánovatdesign malého dětského pokoje , který kombinuje jasné barvy, které potěší dítě a praktickou multifunkčnost.

Děti jsou považovány za ložnici i hernu pro mladší generaci, stejně jako skříňku, kde budou probíhat lekce a recepce pro malé hosty. Pokud je dětský pokoj určen pro dvě nebo více dětí, pak rodiče musí pracovat na jeho správném plánování, aby design malého dětského pokoje umožňoval dětem osobní "ostrov" pro povolání a odpočinek.

Co bych měl věnovat pozornost prvnímu?
Hlavním úkolem je uspořádat místo pro spaní dětí. Problém úspory čtverce lze vyřešit instalací palandy, nebo pokud je dítě jedno, můžete umístit postel do místnosti pod stropem (lůžko), což v podstatě šetří minimálně 2 m. oblasti
Je pravda, že ne všechny děti mají rádi myšlenku spát pod stropem. Někdo se bude bát vylézt vysoko, jiné děti nebudou mít dostatek vzduchu a budou se cítit nepříjemně, když uvidí strop v bezprostřední blízkosti. V tomto případě můžete vyzkoušet model kombinování postýlky se skříňkou: ve spodní části postele jsou police. Současně může být dětská postýlka zvednuta do výšky 70-80 cm a v zásuvkách kreslit oblečení, hračky, deky apod. Taková kombinace lůžka vdesignu dětského pokojepomůževýrazně šetří místo ve skříni.

Pokud je dítě určeno pro více dětí, je možné aplikovat možnost invalidního vozíku, která půjde pod jinou postel ráno, což také ušetří spoustu užitečných denních zařízení pro aktivity dětí.

Nábytkový transformátor se může stát jedním ze způsobů navrhovánídesignu malého dětského pokoje , určeného pro jedno dítě. Pokud několik dětí žije v dětském pokoji, pečlivě přemýšlejte o proveditelnosti použití transformátorů před zakoupením transformátoru, protože děti mohou potřebovat různé druhy cvičení najednou: například transformátor u nočního stolku může zabránit dítěti ve čtení, dokud další dítě nespí po večeře

Většina dětí má tzv. „Nárazníkové zóny“, zůstává bez předmětů a nábytku. Jedno z těchto míst je pod okny místnosti. Dříve bylo toto místo považováno za nevhodné pro jakoukoli aplikaci, protože z běžných dřevěných oken je často velká rána a hrozí nebezpečí, že onemocní. Nyní není problém nainstalovat spolehlivé a zapečetěné okno s dvojitým zasklením, které chrání dítě před nachlazením. Pak pod takovým oknem může být umístěno včetně postele, ale stále optimálněji tuto zónu používejte pro vybavení počítačového stolu nebo polic pro hračky a učebnice.

Při plánováníje třeba při návrhu malého dětského pokojevěnovat pozornost vlastnostem nábytku, který zde chcete umístit. Je lepší, když bude umístěna podél stěn a nebude mít příliš mnoho otevřenýchpolice. Samozřejmě, že v dětském pokoji nechodí bez polic, protože děti nemají dojem pokaždé čistit hračky a věci v uzavřených skříních. Ale v designu malého dětského pokoje, mnoho malých položek na otevřených policích zapůsobí na nepořádek a vizuálně učiní malou místnost ještě více přeplněnou. Dobrým (ale nákladným) řešením bude výroba nábytku na zakázku, který umožní rodičům využít každý centimetr malého prostoru.

Dalším klíčovým prvkem designu malého dětského pokoje bude zručná výzdoba interiéru. Musíme pečlivě vybírat barvu a odmítnout nadměrné množství jemné šperky. Což však neznamená, že se vaše dítě stane monotónním a nezajímavým, ale v barevném schématu je žádoucí omezit tyto dvě - tři barvy, nikoli použít kontrastní kombinace, aby se použilo více místa pro každou barvu, aby se zabránilo zbytečným nepravidelnostem. Nikdo neomezuje váš výběr, použijte světle modré nebo světle zelené, růžové nebo žluté, fialové a fialové barvy, ale dávejte přednost měkkým, pastelovým barvám, spíše než sytým barvám. Je vhodné nepoužívat tapety s příliš živými ilustracemi. Měly by být použity různé přídavné doplňky v designu dítěte a pokusit se je umístit do jakéhokoli sektoru místnosti. Je žádoucí omezit design stěn v dětském pokoji jeden - dva plakáty nebo obrazy v jednom stylu. Zvedněte základní barvu dětského pokojepodlahové rohože, záclony a ložní prádlo. Dobrou alternativou záclon bude použití moderních žaluzií.

Pravidlapro návrh malého dětského pokojevám pomohou rychle a efektivně vybavit i ty nejmenší obytné prostory pro vaše děti.
Střih:Marina Tesiger