Oprava střechy domu vlastníma rukama


Oprava střechy domu vlastníma rukama

Na konci určité doby se i ta nejodolnější střecha stane nefunkční a je nutné vyměnit buď všechny nátěry úplně, nebo některé fragmenty střechy.

Při čištění střechy z ledu a sněhu je střešní krytina často poškozena: jílovité schody a hřebíky létají, na povrchu se objevují hluboké škrábance a praskliny.

Výsledkem je to, že se dostává do výmolů vlhkosti, což způsobuje korozi střešní krytiny a narušení uvnitř teplotního režimu budovy. Pokud tuto škodu neopravíte a neopravíte střešní střechu domu, tak takový nátěr se po uplynutí půlročního torusu dokončí a bude muset být přepracován.

Předčasné poškození střechy často způsobuje otevírání švů v záhybech a tvorbě podél linií jejich trhlin v ohybu, které se mohou objevit také na povrchu okapů, okapů a odtoků.

Falsy může být obnoveno následujícím způsobem: otevřít a znovu držet stálé falešnosti; stiskněte ji, zakryjte ji barvou nebo vlhkostí a pak je falešně opláchněte umyvadlem. Složkami z tvarohu jsou 2 díly přírodního vysychajícího oleje, 1 díl meruňky, utřený do prášku, 2 díly drcené bílé a 4 díly křídy.

Pokud byly žlaby vystaveny mechanickému nárazu, je nutné nejprve odstranit poškozené oblasti a místo toho nahradit nové ocelové plechy. Švy musí být spojeny dvojitě ležícími chlopněmi a nadměrně zjednodušeny umyvadlem. V tom případě, pokud na povrchužlábky vytvořené malé, do velikosti 3 mm, praskliny, mohou být uzavřeny pomocí potápějícího se sendviče. Velké díry jsou nejlépe zabalené lopatkou, kusem pytle nebo hustým mýdlem namočeným v husté olejové barvě.

K upevnění díry, jejíž rozměry nepřevyšují 14 cm, je třeba aplikovat na střechu, očistit od nečistot a prachu a ošetřit vysoušecím olejem, nasadit náplast a upevnit ji tmelem olejové mlhy. Pás by měl pokrýt poškozené místo na všech stranách nejméně 10-12 cm.

Technologie opravy střech

\ t

Části střechy s otvory většími než 14 cm pokládají ocelové plechy. Taková náplast je umístěna v celé šířce obrazu nebo je upevněna, umístěna podél mřížky mezi dvěma stojícími záhyby tak, že nový šev (místo spojení staré střešní fólie a náplasti) leží na zemi, ale v žádném případě mezi kmeny. V předstihu je nutné připravit archovou náplast, pro kterou je nutné ohýbat hrany pro ležení a stojící záhyby. Pak nasaďte náplast na místo poškození a připojte ji na první místo s ležícími střešními záhyby a pak se stojícími.

Pokud je to nutné, zcela nahraďte list krytu, vezměte si nový a připojte jej k jednoduchým nebo dvojitým ležákovým záhybům se starými listy. Výsledné švy jsou důležité pro důkladné opláchnutí kázně.

V případě, že list stěnového žlabu prošel korozí, měl by být nahrazen novým, který musí být spojen se sousedním prostorem pomocí dvojitých záhybů.

Oprava střechy může být nováocelových plechů a vhodných starých. Předpřipravený materiál by měl být očištěn od nečistot a prachu, od nového by se měl otřít tuk z továrny, a pak by měl být povrch listů na obou stranách proolifikován.

V případě poškození všech listů střechy musí být kryt nahrazen malými plochami, aby se zabránilo tomu, že pod střechou padne vlhkost pod střechu, a to uvnitř podkrovního prostoru skrz vytvořená „okna“.

Za prvé, vařené na listech ohnout hranu, a pak se připojí ve dvou až třech na šířku v obrázcích. Pokud jsou obrazy umístěny v délce sklonu střechy, měly by být spojeny na dlouhých stranách jednoduchými nebo dvojitými stojacími klapkami.

Pro ochranu nátěru před negativními vlivy kondenzace je nutné jít do mřížky desek nebo desek a pokrýt střešní krytinu dvěma vrstvami nátěru a důkladně osušit.

Ocelové plechy, které jsou znovu položeny, jsou připevněny pomocí berlí T-tvaru (za závěsy závěsů) a lepidla (do tyčí dlažby).

Na konci oprav by měla být zakryta nátěrová hmota, která je očištěna od prachu a nečistot. Poté se musí nátěr zkontrolovat, zda není vadný, a nejlépe je to provést společně. Pokrývač, který se nachází v podkroví, když srazí díru nebo trhlinu, odhalí svého asistenta, křídou označenou poškozenou oblast. Malé praskliny jsou blokovány pastou z oxidu křemičitého.

Falci je třeba důkladně promazat, odstranit přebytečný tmel nožem, pak byste měli kousky naplnit kusem plachty nebo pytloviny a přikrýt.nátěr

Doporučuje se navlhčit takovou náplast v oleji nebo udržet několik minut v roztoku ze železa nebo olovnaté síry a přírodního vysoušecího oleje. Potištěná tkanina by měla být umístěna na povrchu krytu, pevně přitlačena a důkladně zředěna špachtlí nebo rukou. Pokud náplast zcela vyschne (do 6-7 dnů), měla by být střešní krytina ošetřena prachem.

Je-li na povrchu střešních plechů z podkroví vytvořena rez, musí být poškozené plochy důkladně vyčištěny štětcem s pevnou štětinou a opatřeny dvěma nebo třemi vrstvami nátěru. Pouze po odstranění všech vad (otvorů a trhlin) na obou stranách střechy může začít nátěr nátěru.

Chcete-li získat brilantní a rovnoměrný povrch střechy, musíte se vážně podívat na výběr barvy. Měli byste zvolit pouze na bázi sušících olejů. Kvalita nátěru se zhoršuje v případě, že při vaření používá velkoobjemový pigment nebo směs sušících a sušících barev, zatímco složky se ručně sbírají.

Povrchový nátěr se natírá velkoplošným kartáčkem. Barva by měla být vložena do tenké, rovnoměrné vrstvy nejprve od okapu, a pak naopak od trávy k okapu. Po nanesení na příliš tlustou vrstvu nátěru se může po zaschnutí otočit a prasknout. Při provozu v takových prasklinách dojde k nahromadění vlhkosti, což způsobuje předčasné poškození povlaku.

Před lakováním vypusťte odvodňovací potrubí a důkladně očistětenečistoty a prach, pak přikryjte několika vrstvami olejové barvy. Každá vrstva musí zároveň dobře vyschnout, jinak se povrch nátěru zvětší a po vyschnutí vytvoří puchýř.

Aby se zabránilo tvorbě rzi na nátěru a jeho následné korozi, před nanesením stříkáním nebo štětcem naneste na povrch speciální konvertor rzi.

Při kontaktu s rzí vyvolává tvorbu ochranné fosfátové vrstvy, která chrání ocelové střešní plechy před poškozením.

Zejména pro místo pro opravu bytu vlastními rukama.