Zelí Express: Popis odrůdy

Na začátku léta není nic lepšího než čerstvá zelenina, kdy se všechny plodiny přesunuly do růstu, na stole je již šťavnaté a chutné zelí Express F1. Hybrid je speciálně navržen pro čerstvou spotřebu a má ultra-tóny. Rostlina rychle tvoří žebřík a snadno se přizpůsobí, když se přemístí na postel, malé skafandry, ale s velkými daty.

Časný hybrid

Obsah
 1. Charakteristika odrůdy
 2. Vnější vlastnosti zeleniny
 3. Vlastnosti pěstování zelí
 4. Pěstování sazenic
 5. Transplantace v půdě
 6. Péče o kulturu
 7. Možné problémy s chovem

Vlastnosti odrůdy

\ t

Hybridní hybrid je zařazen do státního rejstříku centrální oblasti země, ačkoli dokonale zapadá do tvorby ovoce v kterékoli jiné oblasti. Pěstuje se přes semenáčky a je připravena k odběru po 1,5 měsíci po transplantaci do otevřeného terénu. Technická tuhost dosahuje 70-90 dnů od prvního žebříku.

Ovoce je přátelské, první sběr zeleniny je 65-70% hmotnosti celé výsadby, zbývající hlavy jsou odstraněny na úrovni zralosti. Zelí Express má krásnou komoditu, po dlouhou dobu se nepokazí, ale nestojí za to opustit prasnici v dohledu, je plná poškození a možného praskání plodů z přesycení vlhkosti.

Hlavní hodnota odrůdy:

 • Časné zrání.
 • Komodita.
 • Vynikající chuť a vzhled.
 • Přepravitelnost.
 • Vysoká apřátelský výnos.
 • Trvanlivé a stabilní sazenice.
Nevýhody zahrnují krátkou trvanlivost a vhodnost pro čerstvou spotřebu, bez konopí, nedochází ke konzervaci jakosti a opláchnutí. Ačkoliv má zelí vynikající chuť, nepřežije čas zpracování, protože se bude jíst v salátech a lehkých letních polévkách, borščech a ozdobách.

Důležité! Zvláštnost odrůdy je krátká. Při pěstování zelí ve dvou krocích (zasetých v dubnu a květnu) můžete po celé léto poskytnout bohatou sklizeň čerstvé a chutné zeleniny.

Vnější vlastnosti zeleniny

\ t

Keř tvoří vyvýšenou objímku střední velikosti, s malými eliptickými listy světle zelené barvy, charakteristickou voskovou deskou zelí. Plody kulaté formy, váží 800-1500 gramů, horní listy jsou světle zelené a v sekci jsou bílé s mléčným odstínem.

Chuť lahodná, jemná, jemná, velmi šťavnatá, se sladkou a osvěžující chutí. Zelenina je krátká nasekaná, takže listy nejsou naživu a odpad je minimální. Vidlice střední hustoty, ne příliš volné, ale ne pevné jako pozdně zrnité odrůdy.

Hybrid se doporučuje pro čerstvou spotřebu a vaření: polévky, boršč, koláče, kastrol, knedlíky, knedlíky, zelenina, dušené maso. Jemné listy jsou vhodné pro velké krájené saláty a kalení jinými potravinami.

Zelí je ideální pro borůvky

\ t

V buničině zeleniny obsahuje širokou zásobu vitamínů a minerálů, která podporuje tělo, posilujeimunitu a nasycení všemi potřebnými složkami.

Vlastnosti pěstování zelí

Jelikož je Cabbage Express superdlouhý hybrid, pěstuje se výhradně metodou sazenic. V teplých oblastech, to je dovoleno zasít v otevřeném terénu pod filmovým přístřeškem nebo ve skleníku, ale nejlepší růstové rychlosti jsou pozorovány když přesune silné sazenice.

Pro získání velkých hlav doporučují odborníci od podzimu přidávat do půdy organickou hmotu a opatrně ji kopat. Aby se zabránilo chorobám a napadení škůdcům, výsadba zelí by se měla provádět po cibuli, obilovinách, melounech nebo luštěninách.

Důležité! Zelí může být vysazeno v místech, kde ještě rostla jiná křížová plodina, v půdě mohou zůstat larvy hmyzích škůdců nebo virů zelného viru.

Pěstování sazenic

\ t

Aby bylo možné získat hotové ovoce již v červnu, je třeba provést přípravu sazenic v březnu a na severu v dubnu. Semena se ošetřují a dezinfikují vysokou teplotou (koupání ve vodě + 50 stupňů po dobu 20 minut, pak dvouhodinové chlazení v chladu) nebo v roztoku manganu. Skladujte semena jsou zpracovávány v továrnách, takže nevyžadují tento postup, ale z hmotnosti a odebrané z předchozí sklizně nebrání propanu.

Jako půda se používá univerzální složení květin nebo se půda připravuje nezávisle na těchto složkách:

 • Velký říční písek.
 • Ohromeni.
 • Rašelina.
 • Zahradní půda.

Rašelina

Víceúnava je tvořena pilinami nebo perlitem, všechny komponenty jsou odebírány v 1 dílu a 2 zahradní části. U silných schodů se používají oddělené nádoby, které vylučují zobrazování například rašelinových pilulek nebo nádob, sazenic. Pokud takový kontejner neexistuje, můžete si vzít krabici.

Výsev se provádí při teplotě vzduchu + 18 ... + 20 ° C, přičemž se udržuje vlhkost 70-80%, půda zvlhčuje, vyhlazuje a vytváří drážky. V celkové kapacitě se semena rozdělují podle schématu 2x2 cm, materiál se prodlužuje až na 1,5 cm a v rašelinových tabletách se nanesou na 2 zrnka, lehce kropená zeminou.

Kapacita pokrytá průhledným víčkem nebo fólií pro vytvoření skleníku a ponechání na osvětleném místě, po 5-7 dnech se objeví první schody, po kterých se nátěr odstraní. Když jsou všechna semena naklíčena, teplota vzduchu se sníží na +10 ... + 15 stupňů, minimálně na +8. Ve věku 14-16 dnů produkují sazenice sazenic, výsadbu sazenic ze zásuvky v samostatných nádobách.

Přechod do půdy

Když sazenice tvoří 5-6 pravých listů, můžete začít transplantovat do města. Za tímto účelem jsou sazenice vystaveny kalení, umístění krabic s rostlinami v chladnější místnosti nebo na ulici, postupně se zvyšuje doba procházek. Mezitím připravte spiknutí, kopání a zavádění organických, pokud to nebylo na podzim.

Místo je vybráno dobře osvětlené, ale chráněné před větrem, s úrodnou černou půdou a neutrálním pH. Jamky jsou umístěny pod schématem 45x60 cm, každý zabalen do hrsti kompostu, stolní soli ze smrku z popela a 5 gramů superfosfátu, míchá seto všechno se zemí. Sazenice jsou prohloubeny na první list, což neumožňuje silné ponoření, jinak rostlina hnije.

Je žádoucí, aby byl postup prováděn v bezmocném dni nebo po poledni, aby se semenáčkům umožnilo rychle dostihnout. Země kolem rostliny je zapečetěna, mulčovaná rašelina, humus, shnilé listy nebo sláma, a pak napojena.

Péče o kulturu

V prvních dnech po přesazení zelí zajistěte ochranu před chladem v noci, zakrytí lůžek polyethylenem a každé dva dny mírně zavlažované. Po 1 týdnu proveďte první krmení roztokem dusičnanu amonného (20 g na 10 litrů vody) a po 14-15 dnech přidejte organickou (zředěnou krávu po hlavním zavlažování).

Kráva rostlina

\ t

Po každém hojném zavlažování by měla být půda uvolněna, obohacena zeminou kyslíkem, a také tak, jak se tvoří. Další manipulace se skládají z:

 • Zavlažování teplou vodou 2-3krát týdně.
 • Opakování mulčování.
 • Krmení kravou za 2-3 týdny.

Důležité! Nejlepší zelí dressing je dobře zředěný kráva nebo kuřecí vrh.

V případě potřeby ošetření keřů před škůdci nebo chorobami, ale 2 týdny před očekávanou sklizní.

Možné problémy s chovem

Nováčci mohou mít s pěstováním Cabbage Express určité potíže, ale s větší pravděpodobností souvisejí s narušením zemědělství než s vlastnostmi odrůdy. S nedostatečným zavlažováním listy mizí, zpomalujírůst sazenic, ale letargie je stále známkou faulu nebo zelí. V tomto případě přidejte dusičnan vápenatý a zakryjte keř tak, abyste vytvořili další kořeny.

Během dozrávání jsou plody popraskané, protože hlava stále roste a horní listy nejsou, takže prasknou a je třeba je včas zkrátit. V chladném počasí a slabém světle tvoří stromek dvě malé vidličky místo jedné.

Za účelem pěstování bohaté sklizně zdravé a velké zeleniny, striktně dodržujte doporučení odborníků a věnujte pozornost celkovému stavu rostliny. Pokud si všimnete projevu nemoci nebo napadení hmyzem v čase, můžete zachránit zelí v dokonalém stavu bez poškození a listy vápna snědené housenkami.