Hořčice jako hnojivo: při výsevu v zemi

Každá jezevčíka svým způsobem řeší otázku obohacení Země užitkovými látkami a zvýšení její plodnosti. Můžete použít v zahradě organických hnojiv: hnůj, vrh nebo rašelina, kopání půdy na jaře, nebo můžete - komplexní minerální. Další možností je zasít sidáty, které současně obohatí půdu dusíkem ve snadno stravitelné formě, stejně jako překonají plevele a některé druhy škůdců. Tak, mořské hořčice pro hnojení půdy - velké agrotechnické řešení.

Obsah
  1. Typy hořčice jako hnojiva
  2. Silné a slabé stránky
  3. Video «Kdy a jak zasít siderates»
  4. Vlastnosti výsevu hořčice
  5. Video «Co jsou to siderates a proč jsou potřeba»

Typy hořčice jako hnojiva

\ t

Je třeba připustit, že hořčice jako hnojivo má v našich zeměpisných šířkách malý rozptyl. Předpokládá se, že setí v zahradě je možné pouze v zónách s teplým podnebím, zatímco ve skutečnosti je dobře snášen a poměrně nízké teploty, což přináší veškeré výhody půdě. Jaké druhy můžete použít? Především je to bílá hořčice. Její semena mohou být zaseta na jaře, jakmile se půda dostatečně zahřeje, a na podzim, kdy se plodina sebere na zahradě, ale nejsou tam žádné mrazy. Semena semen musí být od sebe vzdálena 10 centimetrů a mezi řádky musí zůstat dvacet centimetrů.

Silné a slabé stránky

\ t

Hlavní výhodou tohoto siderate - schopnosti obohatit půdu dusíkem. Bílá hořčice jako hnojivonesmírně důležité pro správný metabolismus dusíku, jakož i rozkládat dusíkaté sloučeniny v půdě na stravitelné formě, se hromadí je v listech, a když se zelená hmota zapahana na zem, a na zahradě zasadil žádné nové kultury, pak se kultura bude mnohem jednodušší získat potřebné dusík Hořčice mohou být zaseta na jaře, jakmile zastavení mrazivé noci, ao měsíc později porostů dostatek zeleného materiálu, aby na místě v jiném zahradní rostliny. Dobrými sousedy s rotací hořčice plodin jsou brambory, ale přistání na tomto místě zelí, ředkvičky nebo salátu bude stejně plodný.

Výhody hořčice v zahradě v tom, že inhibuje růst plevelů a úniků těkavých odrazit určitým škůdcům (můra, drotyanka) a omezit růst patogenů (Phytophthora). Kromě toho, umístěním této zelené hnojení lze očekávat vznik hmyzích opylovačů, včetně včel. Tato rostlina má rozvinutý kořenový systém a přispívá tak k dalšímu hlubokému uvolňování půdy.

také hořčice spíše termofilní, a s prvními mrazy stonky Lodge, pokrývající podle jiných rostlin, které slouží jako druh izolace.

Při práci s touto elektrárnou se však mohou vyskytnout určité problémy. Například semena se nevyvíjejí při teplotách nižších než mínus pět. Kromě toho, že je náročný na půdu a vodu - to nemá rád kyselé, nasáklé vodou, ale také velmi suché půdy. Pokusy zasít hořčice za takových okolností, může vést k tomu, že semenaza nic.

Video «Kdy a jak zasít siderates»

Informační video, kdy a jak nejlépe zasít pozorovatele. Na co jsou potřeba?

Vlastnosti setby hořčice

\ t

Kdy zasít tuto užitečnou rostlinu? Můžete to udělat na jaře, měsíc - jeden a půl před výsadbou zeleniny, nebo v zimě, kdy je úroda odstraněna a zahrada je odstraněna v zahradě. Tím se dosáhne maximálního účinku hnojiv, sanitace a odvodnění půdy. Semena semen mohou být řádky, umožní jim to utrácet ekonomičtěji. Dalším způsobem je rozebrat semena v řadě a nalít je jeden a půl centimetrů půdy. To je méně pracné a dá silnější žebřík, ale vyžaduje mnohem větší množství semen. Do tří, maximálně pěti dnů se objeví schody.

Pokud jste si vzali hořčici na jaře, pak o měsíc později než jeden a půl a jistě - před začátkem kvetení je třeba sekat. Indikace kvetení je důležitá, protože v této době se stonky stávají velmi tuhými a rostou téměř na metr dlouhou délku, což znamená, že kromě řezání musí být před pokládkou do země rozdrceny. Mělká hořčice může být ponechána na povrchu a bude plnit úlohu mulčovacího materiálu, a můžete ji - do půdy s orbou získat humus. V druhém případě se vyžaduje neustálé testování vlhkosti půdy a případně zavlažování látkami, které urychlují rozklad. Pokud potřebujete sbírat semena, musí být hořčice ponechána k dokončení přirozeného cyklu vývoje, tj. Po dobu dvou, dvou a půl měsíce.

Hořčice je tedy jako hnojivosi zaslouží podívat se na ni.Hnojení tohoto hnojiva je dobře nasyceno dusíkem.Je vhodný zejména pro milovníky ekologického zemědělství, neboť jeho použití nahrazuje zavádění umělých hnojiv a agrochemikálií do půdy. Ale také hořčice může zmírnit život každého zahradníka a zlepšit kvalitu půdy na vašich oblíbených šest setinách.

Video «Co jsou to siderates a proč jsou potřeba»

Informační video.