Holubí vrh jako hnojivo: jak aplikovat v zahradě

Holubí podestýlka jako hnojivo se používá jako přírodní výživa více než tucet let. Skutečnost, že náleží do kategorie kompletní, tedy může být použita pro krmení zeleninových a zahradních plodin. V závislosti na cílech může být použití holubího hnoje jako hnojiva ve formě suchého hnojiva nebo kapalného roztoku.

Obsah
 1. Vlastnosti
 2. Příprava roztoku
 3. Video «O krmení ptáků exkrementy»
 4. Použití v suché formě
 5. Použití ve formě řešení
 6. Video «Krmení půdy Molotovovým koktejlem»

Vlastnosti

Exkrementy holubů jako organického hnojiva jsou pro své četné pozitivní vlastnosti velmi žádané zahradníky. Užitečné makro - a stopové prvky rychle "jsou dodávány do rostliny a dávají nezbytnou extra výživu." Ve srovnání s koňským hnojem obsahují 4krát více dusíku a 8krát více fosforu. Samozřejmě, dnes mnoho zemědělců a vlastníků i malých pozemků resort resort agrochemikálií, takže plody rostlin nelze nazvat šetrné k životnímu prostředí. Vtáčí guano je přirozenou složkou, takže při výživě zahrady nebo ve městě si můžete být jisti, že na stole máte zdravý a zdravý produkt.

Příprava řešení

Použití holubu guano jako hnojiva v jeho čisté formě se nedoporučuje, protože je dostatečně koncentrovanémůže vést ke smrti kořenového systému. Kromě toho, aby hnojení, to trvá značnou dobu, což může negativně ovlivnit vývoj plodin. Směs živin můžete vytvořit ve dvou variantách:

 • sušit a používat jako suchý substrát;
 • vyrábět kompost se slámou, rašelinou nebo pilinami.

Uvažujme, jak připravit kapalné hnojivo na bázi holubího guana. Kapalný roztok má oproti suchu několik výhod, protože rychle dosáhne rostlin a dává pozitivní účinek. V připravené nádrži se voda a sání míchají rychlostí 10: 1. K dalšímu „obohacení“ zdravé výživy rostlin v roztoku můžete přidat hrst popela nebo superfosfátu. Potom, do 14 dnů, látka bude "putovat", takže musí být pravidelně důkladně promíchána.Jakmile zjistíte, že již nejsou přiřazeny vzduchové bubliny, lze použít hnojivo.

Měla by být použita pouze tracheostomická tekutina, sediment na dně se nemíchá, musí být odhozen. Můžete také vařit koncentrovanější kapalinu - jednu část guano na dvě části vody. Dále je třeba látku před použitím předředit vodou. Použití hnojiva z vrhu holubů se doporučuje na jaře a na podzim. K hnojení přirozeným krmením lze také umístit rostliny.

Video «O krmení ptáků Výpis»

Informativní video s užitečnými návrhy na stezce pro školky.

Použití v suché formě

\ t

Výhonky holubů vSuchá forma je nejčastěji používána pro hnojení zahrady a ovocných stromů. Množství použitého hnojiva je určeno velikostí stromu. Například, pro průměrný strom, to bude stačit dělat 4 kg ptačího guana pro sezónu.

Suchý produkt je rovnoměrně rozložen kolem kmene a poté uchopen do hloubky 10 cm.

Toto krmení se doporučuje na jaře nebo na podzim. Pokud vlastníte lůžko se zeleninou a kořeny, pak použijte přírodní hnojivo jako obvaz může být také. K tomu je třeba rozdělit na celou plochu pozemku a smíchat s hrábě s horní vrstvou půdy. Výpočet použití suché peníze v tomto případě následující - 1 čtvereční. m. plochy 50 g podestýlky.

Aplikace jako řešení

Odpadní prachy ve formě roztoku jsou účinným obvazem pro kořenové plodiny, včetně brambor, jakož i plodin s mletým ovocem. Kolik peněz lze použít pro jednotlivé kultury:

 • U brambor se používá 1 litr hnojiva na 10 litrů vody. Výsledná kapalina hnojí půdu před vykopáním místa.
 • Krmení jahod vede k rychlejšímu růstu, tvorbě plodů a hojnějšímu plodu. Pro řešení potřebujete 15 litrů vody a 1 kg hnoje. Vkládání látky není nutné, je možné okamžitě vodu, ale nedostanou na bobule listů. Je nutné vodu v řadě mezi řadami.
 • Pro hnojení křovin a malin rybízu se používají stejné proporce a způsob aplikace.
 • Plnění by mělo být prováděno nejvýše jednou za sedm dní večer, zatímco po zavedení hnojeného hnojiva jsou rostliny zalévány čistou vodou. Vrh holubů je vynikající levné přírodní hnojivo pro město.

  Video «Krmení půdy Molotovovým koktejlem»

  Video-instrukce o tom, jak udělat Molotovův koktejl pro půdu pomocí vrhu holubů.