Úprava zelí březovým dehtem

Gorodniks se všemi svými silami se snaží chránit zelí před hmyzem. Existují různé prostředky, ale většina preferuje přírodní metody hubení škůdců. Jedním z nich je ošetřené zelí s březovým dehtem. Tento výrobek obsahuje látky, které odpuzují hmyz. Pro každého zahradníka bude užitečné zjistit, jak je dehet používán obecně na zahradě a chránit zejména sazenice zelí.

Březový dehet

Obsah
 1. Co je březový dehet?
 2. Výhody používání dehtu v zahradě
 3. Metoda přípravy březového dehtu
 4. \ t
 5. Které škůdce zelí ušetří nápravu?
 6. Létající raky
 7. Jablka
 8. Holčička
 9. Šneci
 10. Kapustyanka
 11. Ochrana města před hlodavci
 12. Tarot pro zelí jako lék proti chorobám
 13. Nevýhody použití prostředků

Co je březový dehet?

Jedná se o produkt získaný z březové kůry, horní vrstvy břízy, zahřátím. Je to viskózní olejovitá kapalina tmavé barvy s ostrým zápachem. Tato látka má mnoho příznivých vlastností a používá se v lékařství, kosmetologii a zahradnictví. Gurmáni ji používají jako přírodní repelent, bezpečný prostředek, děsivý hmyzí škůdce. Můžete si ji koupit v lékárně nebo v obchodech pro květinářství.

Výhody používání dehtu v zahradě

\ t

Použití dehtu v zahradě, včetně zelí, má několikvýhody:

 • je přirozeným prostředkem nápravy, což znamená, že je bezpečný pro lidi a zvířata;
 • dehet neničí hmyz, ale pouze je vystraší z výsadby zelí;
 • produkt destilace březové kůry nezpůsobuje závislost na škůdcích;
 • může být používán různými způsoby, a to i bez kontaktu s rostlinami, ale funguje efektivně;
 • ochranný účinek žaludku je skladován po dobu 2-3 týdnů.

Nápověda. Lék pomáhá bojovat proti některým chorobám zelí, protože má antimikrobiální vlastnosti.

Způsob přípravy březového dehtu

\ t

Volitelně je možné tento dehet vařit samostatně. Z 10 kg surovin - kůry, březové kůry dostane asi 3 kg produktu, který není nejvhodnější pro ošetření zelí a jiných plodin od škůdců.

Bude to trvat 2 kovové nádoby - jeden větší objem s otvorem na dně, druhý - méně, aby se shromáždil hotový výrobek. První nádrž na vrchol je naplněna mladou březovou kůrou a těsně přiléhající víčkem. Pod ním, nainstalujte druhý kontejner, je to zde přes malý otvor a dostane dehet. Nádrž s březovou kůrou je pokryta palivovým dřevem a spálena. O několik hodin později bude spodní pánev naplněna tmavým viskózním obsahem.

Které škůdce zelí ušetří peníze?

Tar - univerzální lék používaný k postřiku vykládek zelí, pěstování půdy a jako přísada do nástrah. To pomůže zbavit se různých druhů škůdců - brouků, hlemýžďů, létající hmyz, od medvěda a dokoncehlodavci

Létají raky

\ t

Mouchy zelí leží na stoncích semenáčků vajec, z nichž se objevují žhavé larvy - malé lehké červy, kořeny zelí. Chraňte je před sazenicemi pomocí maltového roztoku. Používá se k zavlažování půdy během 2-3 dnů před výsadbou na lůžku. Způsob přípravy - zředí se 10 litry vody 25 g dehtu.

Mouchy zelí se položí na stonek sazenic vajíčka

.

Nápověda. Pokud je zelí již vysazeno, doporučuje se namočit lůžko pilinami, namočeným hrnčířským roztokem. Ošetření půdy by se mělo opakovat na začátku léta, kdy začnou léto letního zelí.

Jablka

Jablka - malé světle zelené mechy, které ovlivňují nejen zelí, ale i jiné zahradní kultury. Skrývají se na spodní straně listové čepele, kde vynášejí potomky. Mšice je krmena šťávou rostlin. Vůně dehtu rozptýlí tento hmyz, takže zahradníci vysazují několikrát během sezóny řešení, které je na něm založeno. Lék se vaří - 1 litr vroucí vody rozpustí 50 g rozdrcených sazí, pak se přidá lžíce dehtu a znovu se promíchá. Koncentrát se zředí běžnou vodou v 1:20. Výsledná kapalina se postříká zelím.

Pozor! Doporučená frekvence je 1 čas za 3 týdny.

Kapusta Butterfly

To je motýl, který klade vejce na sazenice zelí. Její larvy, housenky, jíst listy a pak zapletené plavky. Pokud se cítí hořký zápach, přítelkyně se na posteli neusadí. Vyděsit motýly,musíte připnout pár kolíků v zemi, zabalené v látkách namočených v dehtu.

Hlemýždi

U měkkýšů uspořádejte zvláštní pasti, do kterých padnou. Pozemek je postupně odstraňován od zmačkaných příbuzných hlemýžďů. Hlavní věc, kterou by měl zahradník vědět, je, kde přesně uspořádat špice. Odpoledne se šneci schovávají ve stinných, vlhkých místech a utíkají před teplem. Například pod kusy břidlice, kameny, desky. V nepřítomnosti takových míst jsou měkkýši schováni pod svěží zelení.

Pro boj s těmito škůdci se ukázalo, že jsou účinné, je třeba kopat malé deprese v útulných místech. Měly by umístit misky dehtu. Dostávat se do takových pastí, hlemýžďů se nemůže dostat ven, prostě se nudí lepkavou hmotou a zemřou.

Capelin

Ačkoli cappuccinos nepředstavují přímou hrozbu pro zelí, stále se chovají jako zahradníci. Když vykopete v zemi, tento hmyz poškodí kořeny sazenic, což vede k jeho smrti. Pokud se na pozemku začalo zelí, je nutné se připravit na její lahůdky. Budeme muset vařit proso ve vodě, ochladit a smíchat s dehtem. Za každý kilogram kaše to bude trvat 3-4 lžičky prostředků.

Po obvodu lůžek vykopávejte mělké rýhy, které zaplňují lahůdky, po kterých je kaše posypána půdou. Cappuccino, který zjistil, že se jedná o potraviny, bude určitě chtít ochutnat obiloviny, po kterých zahyne.

Škůdce cappuccina

Ochrana města před hlodavci

Někteří pěstitelé zeleniny si stěžují, že jsoustránky jsou napájeny myší. Zbavit se jich také pomůže březový dehet. Hlodavci milují plodiny, proto se doporučuje používat jako návnada kukuřici, pšenici nebo oves. Tyto přísady jsou důkladně promíchány s dehtem. Delikatesy v malých porcích jsou distribuovány v místech, kde žijí hlodavci.

Květák jako lék proti chorobám

\ t

Postřik sadby zelí na bázi dehtu chrání sazenice před plísňovou infekcí. Aby se zabránilo napadení rostlinných plodin peronosporózou, doporučuje se ošetřit rostliny antimikrobiálním prostředkem. Pro jeho přípravu v 10 litrech vody rozpusťte litr plechovky z dřevěného popela a 4 lžíce. Já dehet Kapalina se nalije do spreje a postříká se listy zelí.

Pozor! Léčba zelí tímto roztokem nejenže zabraňuje vzniku plísňových onemocnění, ale také chrání před výsadbou puchýřků srpek.

Nevýhody používání zařízení

\ t

Navzdory bezpećnosti a úćinnosti poużití dehtu pro zpracování zelí neż każdý pěstitel zeleniny vyużívá své pomoci. Důvod - lék má několik nevýhod:

 • Nepříjemný ostrý zápach. Požívá se i v zelenině, proto není nutné po tvorbě vaječníků ošetřovat zelí hořkými směsmi.
 • Nápravný prostředek děsí nejen škůdce, ale také opylující hmyz.
 • Skvrny dehtu, které zůstávají na oděvu nebo nábytku, lze jen stěží odvodit.
 • Březový dehet - vynikající asistent v boji proti různým zelím a jiným škůdcům plodin. Přírodní bylinný lék je k dispozici a účinný, ale je to takéne bez závad. Jedním z nich je trvalý ostrý zápach. Každý pěstitel zeleniny sám rozhoduje - použijte ho na ochranu zelinářské výsadby nebo ne.